שלטונות סין הסירו לאחרונה את הסגר על מחוז חוביי, מוקד ההתפרצות הראשוני של נגיף הקורונה, לאחר שדווח כי הרשויות הצליחו לבלום את הנגיף הקטלני שגבה את חייהם של אלפי תושבים מקומיים. למרות זאת, כעת התעורר חשד כי הממשלה הסינית הסתירה את ממדי הפגיעה של הווירוס במזרח המדינה.

על פי מאגר הנתונים של המרכז הרפואי ג’ון הופקינס, מספר הקורבנות ממחוז חוביי, מזרח סין, עומד על קרוב ל-3,200 בני אדם. אף על פי כן, רבים סבורים עכשיו שהנתונים שהסינים פרסמו לא נכונים, בעקבות דיווחים על משלוחים עצומים של כדי אפר למוקד ההתפרצות.

 

כדי אפר
משאית עם משלוח של כדי אפר | צילום:
metesohtaoglu, twitter

כדי אפר
בית לוויות אחד הזמין כ-5,000 כדים חדשים | צילום:
metesohtaoglu, twitter

סוכנות ידיעות סינית מדווחת כי בתי הלוויות החלו לקבל משלוחי ענק של כדי אפר, כולל בית לוויות אחד שקיבל בתוך יומיים 5,000 כדים חדשים. כתבים מקומיים פנו אל בעלי בתי לוויות במחוז חוביי ושאלו אותם לגבי כמות הכדים שמחכים לאיסוף. חלקם סרבו להתייחס לנושא, בזמן שאחרים אמרו שאין להם אישור לענות על השאלות הללו.

הדיווחים החלו לצוף ברשתות החברתיות במהלך סוף השבוע האחרון, אחרי שדווח כי ארה”ב הפכה למוקד ההתפרצות הגדול בעולם – עם יותר מ-124 אלף נדבקים נכון לשעה זו. מעבר לזה, מניין המתים באיטליה ממשיך לעלות, כאשר הוא עומד כעת על יותר מ-10,000 מתים בתוך קצת יותר מחודש.

מקור