החשש מהתפשטות נגיף הקורונה גובר בימים אלה בצבא האמריקני, שבו נדבקו כבר 673 חיילים – 100 מהם אובחנו רק ביממה האחרונה. כעת ממוקד החשש בנושאת המטוסים על-שם תיאודור רוזוולט, שבה גובר מדי יום מספר המלחים שמאובחנים כנשאים או כחולים.

גורמים בממשל המריקני אמרו לסכנות הידיעות “רויטרס”, בעילום שם, כי לפחות 80 בני אדם על הסיפון אובחנו כנשאים או כחולים. המספר הזה צפוי לעלות, שכן בדיקות נערכות כעת לכל הצוות של נושאת המטוסים.

נגיף קורונה ארה

הנגיף מתפשט. נושאת המטוסים “תיאודור רוזוולט”(צילום: רויטרס)


במכתב שנחשף בתקשורת האמריקנית הזהיר הקפטן של נושאת המטוסים, ברט קוזייר, כי המצב בה עלול להחמיר וקרא ל”פעולה נחושה” כדי למנוע זאת. לדבריו אין מספיק מקום לבידוד של החולים על הספינה, ואולי ניתן יהיה להאט את ההתפשטות של הנגיף – אך לא לעצור אותה לחלוטין.

במכתב שחשף העיתון “סאן פרנסיסקו כרוניקל” קרא הקפטן האמריקני להוציא מנושאת המטוסים 4,000 מלחים – מתוך 5,000 ששוהים בה כעת – ולהכניסם לבידוד. “אנחנו לא במלחמה. מלחים לא צריכים למות. אם לא נפעל עכשיו, ניכשל בטיפול במשאב החשוב ביותר שלנו – המלחים שלנו”.

נושאת המטוסים דיווחה על נדבקים ראשונים בעת שהפליגה באוקיינוס השקט. מאז היא עגנה בנמל בגואם, טריטורייה אמריקנית במערב האוקיינוס השקט. מזכיר הצי האמריקני, תומאס מודלי, אמר כי שמע על המכתב בשלישי בבוקר. הוא טען שהצי האמריקני עובד כמה ימים להוריד את המלחים מנושאת המטוסים בגואם, אך לדבריו אין מספיק מיטות כדי לארח אותם, והצי עורך כעת דיונים עם הממשלה המקומית על שימוש בבתי מלון או הקמת אוהלים.

נגיף קורונה ארה

(צילום: רויטרס)

מודלי אמר שאינו חולק על הדברים הנוקבים שכתב קפטן קוזייר, אך הוסיף שנושאת המטוסים שונה במהותה מספינת תענוגות, כיוון שיש על עליה כלי נשק. “אנחנו פועלים באופן מתדולוגי”, הוא אמר ל-CNN.

בצי סירבו לנקוב את המספר המדויק של האנשים שנדבקו בקורונה על נושאת המטוסים. בשבוע שעבר החליט הצבא האמריקני לא לפרסם נתונים מדויקים על מספר הנדבקים בשורותיו, מחשש שהמידע הזה יסייע ליריבותיה של ארה”ב./>

מקור