גבר תאילנדי חולה קורונה תועד יורק על עובר אורח בעמדת קניית כרטיסים לרכבת – שעות ספורות לאחר מכן, הוא נמצא מת על אחד הקווים שעשה את דרכו לדרום המדינה. אנן סהו, גבר בן 56 שחזר לאחרונה מפקיסטן, תועד יורק על אדם שעמד מולו בעמדת מכירת הכרטיסים של תחנת באנג סו בבנגקוק – וכעת, הרשויות פועלות למצוא את קורבן היריקה לפני שהוא ידביק אנשים נוספים בווירוס הקטלני.

גורמים בשירות הרכבות התאילנדי מדווחים כי סהו עלה לרכבת עם מסמך שנחתם על ידי רופא בפקיסטן ומאשר כביכול שהוא בריא לחלוטין. כמו כן, הם פרסמו כי מאבטחים מדדו לו חום פעמיים לפני העלייה לקרון והוא היה בטווח הנורמה. למרות זאת, חלה התדרדרות במצבו הרפואי לפני הגעת הרכבת לתחנה הבאה.

סהו החל לפתח תסמיני שיעול והקאות לפני הכניסה לתחנה. צוות רפואי מדד לו חום בשנית, אך הממצאים היו תקינים. אחד מאנשי הצוות המליץ לו לרדת לנוח על הרציף או לפנות לעזרה רפואית, אך סהו סרב והמשיך בנסיעה. מאוחר יותר, אנשי צוות הרכבת מצאו את גופתו שרועה ללא רוח חיים מול תאי השירותים בקרון.

מבדיקות של צוותי רפואה עלה שסהו אכן נדבק בנגיף ה-COVID-19. מעבר לזה, הוא היה מוכר גם כאדם הסובל ממחלות רקע וביניהן סכרת. 15 בני אדם שהו בקרבתו בזמן הנסיעה, כולם כעת נמצאים בבידוד. לאחר פינוי הגופה, טכנאים ניתקו את הקרון משאר הרכבת על מנת לחטא אותו.

ת’קון אינטרצ’ום, מנכ”ל שירות הרכבות התאילנדי, התייחס לפרשה ואמר כי הם פועלים כעת לאתר את קורבן היריקה מבנגקוק. “אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם המשטרה אבל עדיין לא איתרנו אותו”, אמר. “אם מישהו מזהה אותו מהסרטון, תפצירו בו לגשת מיד לביה”ח לצורך בדיקות”. בתאילנד נדבקו קרוב ל-1,900 בני אדם בקורונה, מתוכם 505 כבר התאוששו ועוד 15 מתו מהנגיף.

מקור