מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה הערב (יום ד’) ל-6,092 בני אדם, מהם 95 במצב קשה. מדובר בעלייה של 501 חולים מהבוקר.

היום נודע על עוד ארבעה בני אדם שנפטרו מנגיף הקורונה בישראל. הערב נפטרה אישה בת 66 שנדבקה בנגיף ואושפזה בבית החולים לטיפול בחולי קורונה בשיבא שבתל השומר. האישה סבלה ממחלות רקע רבות ומשמעותיות.

בשעות אחר הצהריים פורסם על מותם של שני בני אדם שנדבקו בנגיף. בבית החולים שערי צדק בירושלים נפטרה אישה בת 69 עם מחלות רקע קשות ומורכבות, ובבית החולים וולפסון נפטר מטופל בן 74 שסבל גם הוא ממגוון מחלות רקע.

משבר הקורונה – עדכונים אחרונים:

Анализы на коронавирус в доме престарелых

בדיקות קורונה בבית האבות “משען” בבאר שבעבדיקות לצוות משען ()

מוקדם יותר היום עדכן משרד הבריאות
על מותה של חולת קורונה בת 98, דיירת בבית האבות “משען” בבאר שבע. בבית החולים סורוקה בבאר שבע אמרו כי הקשישה, שהיא החולה המבוגרת ביותר שנפטרה עד כה, סבלה ממחלות רקע קשות ומורכבות.

אמש הודיעו בבית האבות כי יחלו בדיקות קורונה מקיפות לכלל הדיירים בדיור המוגן. הבדיקות יחלו בקרב דיירי המחלקה הסיעודית ובהמשך לכלל דיירי הבית. הקשישה היא הדיירת השנייה בבית האבות שנפטרה מקורונה, לאחר אברהם ארושס, בן 93. עוד שלושה קשישים מבית האבות עדיין מאושפזים בסורוקה, ושמונה דיירים שנדבקו הועברו לבית אבות ביפו. 21 דיירים נמצאים בבידוד ומקבלים טיפול סביב השעון.

למרות ההנחיות: לומדים ומתפללים בבני ברק

במרכז הרפואי לגליל בנהריה התגלה כי תינוק בן חמישה שבועות נמצא חיובי לבדיקת קורונה. מצבו מוגדר קל. התינוק, מאחד הכפרים בגליל, אושפז תחילה בחדר מבודד במחלקת הילדים שמיועד לנחשדים שנדבקו בנגיף. התינוק סובל משיעול ומתסמינים נשימתיים נוספים. אתמול, לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה, הועבר התינוק ליחידה לטיפול נמרץ ילדים – שם הוא מאושפז בחדר מבודד.

במקביל, אחר הצהריים דיווח בית החולים סורוקה כי אחות במחלקת ילדים אובחנה כחיובית בבדיקת קורונה. עוד נמסר כי מקור ההדבקה הוא מחוץ לבית החולים וכי התבצעה בדיקה אפידמיולוגית לאיתור מגעים. עובדים שהיו בחשיפה נכנסו לבידוד בית.

הצוותים הרפואיים בבית החולים בילינסון בפתח תקווה הונחו לבצע בדיקות קורונה
באמצעות מטוש לתושבי בני ברק ויישובי השומרון – ללא קשר לסיבת הפנייה של החולה. כל המטופלים שיגיעו מיישובים אלה יעברו את הבדיקה, לעומת תושבים מיישובים אחרים שלא יתבקשו לעבור אותה. כל זאת, עקב התפרצות נגיף הקורונה ביישובים חרדיים, ובמיוחד בבני ברק ובירושלים. 

מקור