כולם רוצים לדעת מתי נגיף הקורונה יעלם וכולנו נחזור לשגרת חיינו – ויש אדם אחד בישראל שטוען שהוא יודע בדיוק מתי זה יקרה. הקבליסט הוותיק יוסף ביטון מבאר שבע, טוען כי נגיף הקורונה יחלוף מהעולם בשני שלבים, והם יקרו ממש עוד מעט. אבל עוד לפני כן, ביטון טוען שהקבלה מספקת תשובה לא רק לשאלה “מתי” – אלא גם “למה”. 

בתקופת הגמרא פרצה מגפה קשה מאוד בקרב תלמידיו של רבי עקיבא, בגלל שלא נהגו בכבוד אחד כלפי השני, כמו בימינו עם הקורונה. אין כבוד בין אדם לחברו. אנשים מלאים בשנאה. רבים על כל דבר. מתנהגים בצורה ברברית. אין ערכים. אין חינוך. רוצים הכול בראוותנות ובדרך אנשים שכחו מאיפה באו ואיבדו את הצניעות והענווה“, הסביר ביטון, “בגלל זה פרצה המגפה ו-24 אלף מתלמידי רבי עקיבא מתו כמו זבובים. גם אז, כמו היום, לא נמצא פתרון למגפה. האנשים המבוגרים שמתו מהמגפה מעל גיל 70-90 נפטרו מה שנקרא בתורה ב’גבורות’. הם אלה שעושים עבורנו את התיקון למעלה כדי שהמגפה תעצר. זה תיקון מורכב, אבל אנחנו קרובים מאוד לסיום הקורונה“. 

ביטון מספר שתלמידי רבי עקיבא מתו בייסורים קשים על מעשיהם. לדבריו, המגפה בקרב תלמידי רבי עקיבא החלה להראות סימני דעיכה בעת תחילת ספירת העומר ונפסקה לחלוטין בליל לג בעומר – ולכן הוא צופה שזה בדיוק מה שיקרה גם היום.

יוסף ביטון קבליסט
יוסף ביטון קבליסט | צילום:
באדיבות המצולם

הקורונה תתחיל להיות בהאטה גדולה מיום חמישי בערב, שזו תחילת ספירת העומר ותיפסק כליל בלג בעומר. אני בטוח שזה יקרה. כמו עם תלמידי רבי עקיבא שהפסיקו למות עד לג בעומר, כך גם עם הקורונה“, אומר ביטון, “זה די דומה. גם אז לא מצאו פתרון למגפה וגם היום. כמו שהיא באה הקורונה, כך תעזוב את העולם. אנשים יחזרו להיות בני אדם ולנהוג בדרך ארץ אחד כלפי השני, לנהוג בצניעות ובאהבת חינם ומגפות כאלה לא יבואו יותר לעולם. זה מסר מבורא עולם לאנשים כדי שיתעוררו ולא יחשבו שהם מנהלים את העולם“.

מקור