נערכים לסדר פסח במלון דן    (באדיבות דן פנורמה תל אביב וחברת עידית)

עם רב שחלה בקורונה בעצמו ובאמצעות כלים חד-פעמיים, יחגגו מחר (יום ד’) בערב כ-500 חולי קורונה המאושפזים במצב קל במלון דן פנורמה בתל אביב את ליל הסדר שיהיה גדול מאוד, אולי הגדול בעולם בעידן הקורונה.

חולי הקורונה במלון דן פנורמה בתל אביב קיבלו השבוע הזמנה מבית המלון לחגוג את ליל הסדר יחד “בעת שבעולם כולו ישנן הגבלות מחמירות עקב המצב המורכב כמו גם הזכות לשבת יחד ולשלב מגוון אוכלוסיות מהציבור הישראלי, אנו שמחים להזמינכם להשתתף עמנו בערב מיוחד זה”.

אולם הכנסים הגדול של המלון, ערוך עם שולחנות עגולים ולכל אורח צלחת סדר מסורתית אישית עם מצות שמורות עבודת יד, הגדות, יין לקידוש ומיץ ענבים. בנוסף, באולם נפרד הוחלט לערוך סדר לכ-60 אורחים חרדים.

מלון דן פנורמה תל אביב (צילום: מוטי קמחי )

מלון דן פנורמה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי )

50 ()

אמבולנס במלון דן פנורמה

זאב קרן, מנהל מרכז הכנסים במלון דן פנורמה, סיפר שהנהלת המלון קיבלה פניות רבות בבקשה לקיים את ליל הסדר לפי המסורת. “אחרי שקיבלנו אישורים והנחיות כיצד לנהל את הסדר בצורה הבטוחה ביותר, הודענו לאורחי המלון שנעשה את ערב החג כולם יחד והם לא יצטרכו לאכול לבד בחדרים, קיבלנו תגובות נלהבות”, אמר.

את המזון לארוחת החג הכינו חברות הבת של מלונות דן “עידית” ו”טיב וטעים” בתוך חמגשיות ארוזות וסטריליות. בתום קריאת ההגדה אנשים יקחו מהמזנון חמגשיות מוכנות שהוכנו עבורם עם מזון לחג לפי בקשות מיוחדות כגון ללא גלוטן, דל סוכר ומנות ברמת כשרות גבוהה. למרות המיגון, עובדי המלון לא יהיו רשאים להיות באולם וכל ניהול ארוחת הסדר יהיה באחריות האורחים. “בתום הארוחה הם יתבקשו לזרוק לפח את הכלים החד פעמיים ורק יומיים לאחר שיחוטא האולם נוכל להיכנס ולהשלים את הנקיון באולם” הסביר קרן.

לדבריו, עריכת הארוחה הייחודית והמשפחתית נועדה לתת למחלימים הרגשה טובה בערב כה חשוב.

את ברכות החג יוביל הרב ראובן שכטר, שחלה בעצמו בקורונה ומאושפז במלון יחד עם אשתו, לאחר שנדבקו בחתונה שהיו בה לפני שלושה שבועות. הרב שכטר מאושפז במלון כבר שבועיים ומקווה להשתחרר לביתו בקרוב, אך גם מתנחם בזכות שנפלה בידיו לערוך סדר ליל פסח מיוחד שכזה.

לדבריו, “אנחנו נמצאים כאן במלון כי חלינו, אנשים מכל המגזרים, נוצר חיבור מדהים בין כולם ואני חושב שנעשה את הברכות כך שיגעו בכולם, קצת מכל עדה ומגזר, אך עדיין כהלכה”. עוד הוסיף: “אני מרגיש שנפלה בידי זכות, שכולם כאן יהיו יחד ויחגגו את הסדר. זה אומנם לא פשוט להיות בלי המשפחה אבל לפחות מרגש להיות כאן הרבה אנשים יחד, זו שמחה גדולה”.

עומר ניסנוב, המאושפזת כבר שבועיים במלון דן פנורמה חשבה שתשוחרר לביתה עד חג הפסח, אך הבינה שזה יידחה. “אנשים מצד אחד מבואסים ומתגעגעים למשפחה, אבל מצד השני שמחים לעשות את ערב החג יחד עם הרבה אנשים כאן”, אמרה ניסנוב, “יש בזה משהו מנחם שלפחות אנחנו לא לבד בחדר וכן חוגגים את החג. ככה גם אנחנו יודעים שהמשפחה שלנו לא בסיכון עד שימצאו שאנחנו נקיים לגמרי מהקורונה. כולם משתדלים לשמור על אופטימיות ורוח חיובית”.

מקור