שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram

משרד הבריאות הודיע הערב (שבת) כי מספר החולים בקורונה בישראל עומד על 10,473, מתוכם 101 נפטרו. 129 מהחולים מונשמים, ו-175 חולים  במצב קשה.

צוותי מד

צוותי מד"א בבני ברק(צילום: מוטי קמחי )

כאשר בוחנים את נתוני הנפטרים מהנגיף בישראל ניתן לראות כי 52 מהישראלים שמתו בשבועות האחרונים מקורונה הם בני יותר מ-80. מדובר ב-54% ממספר המתים בישראל, אך עם זאת, קבוצת גיל זו מהווה רק 3.5% מסך הנדבקים. שלושה מהנפטרים היו בני 98 והצעיר מבין הנפטרים היה תושב פתח תקווה בן 37.   

מנתוני משרד הבריאות עולה כי 26 מהנפטרים היו בני 98-90, מספר דומה היא בגילאי 89-80. 25 מהמתים היו בגילאים 79-70. בנוסף עולה מהנתונים כי 11 מהנפטרים הם בני 69-60. ארבעה מהנפטרים היו בני פחות 59 – אישה בת 54, אישה בת 50, אישה בת 49 וגבר בן 37. 

משרד הבריאות ערך גם את החלוקה לערים שבהם התגוררו הנפטרים. מהנתונים עולה כי 22 מהנפטרים התגוררו בירושלים, 10 בבאר שבע, 7 בבת ים, 6 בבני ברק, 4 בתל אביב, 4 בראשון לציון, 4 בחולון, 3 בפתח תקווה, 3 בטבריה, 3 ברמת גן, 2 בנתניה ו-2 ברמלה.

נוסעים נוחתים היום בנתב"ג ונוסעים לביתם    (צילום: עמית הובר)

נפטר אחד היה בכל אחד מהיישובים הבאים – אשדוד, אשקלון, דגניה א', חיפה, יבנאל, יהוד, כפר סבא, לוד, מיתר, מגדל העמק, נשר, נוף הגליל, פרדס חנה, קריית גת, רעננה, רחובות, ראש העין, רמת השרון, נתיבות, עפולה, קריית ים, הרצליה, שדמות דבורה וחדרה. יש לציין כי משרד הבריאות לא פרסם גילאים של ארבעה נפטרים, ובנוסף לא פורסמו כלל פרטים על אודות גבר שנפטר בבית החולים בברזילי באשקלון.

הבוקר עדכן משרד הבריאות כי מספר הנדבקים המאובחנים בישראל עלה ל-10,525. בצהריים, לאחר שדווח על "טעות", נמסר כי מספר חולי הקורונה המאושפזים שמצבם קשה עומד על 180, במקום 191 שדווחו בבוקר.  הערב כאמור עומד המספר על 175.

בתוך כך, בהתאם לצו שעליו חתם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בשבוע האחרון, ממחר ב-07:00 תחול על כל האזרחים חובה לעטות מסכה
ביציאה ממקום מגוריהם. כוונת משרד הבריאות להחיל את החובה פורסמה לראשונה ב-ynet. עם זאת, יצוין כי לפי שעה המשטרה לא תרשום דו"חות ותטיל קנסות על מי שיפר את ההנחיה.

מוקדם יותר הגיב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
על הטענות שלפיהן בידוד השבים מחו"ל
נמנע בשל ביורוקרטיה משפטית: "היועץ לא עיכב ולא מנע מהממשלה לפעול על-פי הצרכים, כפי שהוצגו, בנוגע לבידודם של מי ששבו לארץ מחו"ל. מדובר בתדרוך שקרי וכוזב".

לפני כן, ברקע הביקורת והפרסומים הרבים
על המחדל שבמסגרתו מאות נוסעים מארה"ב מוכת הקורונה יצאו מנתב"ג במוניות לאחר שהצהירו כי יבצעו בידוד ביתי, נמסר ממשרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפעל לשנות את התקנות לשעת חירום, כך שניתן יהיה לכפות על ישראלים שחוזרים לארץ מחו"ל להגיע למלוניות בידוד תחת פיקוח המדינה. גורמים בלשכת רה"מ טענו כי היועמ"ש צריך "להסביר איך מסדרים את זה".

מקור

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest