אז אם גם אתם בחל”ת, וגם אתם רובצים בוקר עד ערב מול נטפליקס, ראיתם כבר את כל הסדרות פעמיים והגעתם למצב המחפיר שבו אתם שוקלים לראות טלנובלות בטורקית – או אם הגעתם למצב שבו אפילו כסף לנטפליקס אין לכם, אנחנו פה כדי לעזור, לייעץ, ובגדול לשפר את איכות היומיום שלכם ולתת לכם קצת תקווה לעתיד כלכלי טוב. ואיך נעשה את זה? אספנו בשבילכם כמה עבודות שתוכלו לעשות כאשר ימי הקורונה יסתיימו, ואלו עבודות, איך נגיד, שלא כל אחד יכול לעשות אותן. מוכנים?

אכילת ג’אנק פוד והשמנה

בשנת 2012 הציעו חוקרים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס הצעה חריגה: עלו במשקל וקבלו תשלום. כל זאת עבור מחקריהם בנושא סוכרת ויתר לחץ דם, בהקשר לעלייה במשקל. המשתתפים שנענו לבקשתם התבקשו לצרוך 1,000 קלוריות נוספות של מזון מהיר מדי יום, כשהשאיפה של החוקרים היתה להבין מדוע אצל אנשים מסוימים השמנה תשפיע על המצב הבריאותי ואצל חלק לא. המטרה היתה לעלות במשקל ב-5-6 אחוזים במהלך 3 חודשים, והם קיבלו 3,500 דולר. לא נעים לנו להגיד – אבל אנחנו עשינו את זה אחרי שבועיים בסגר, ועוד בחינם. אבל כן, אפשר למצוא לא מעט מחקרים רפאיים שניתן להשתתף בהם תמורת תשלום, גם בארץ.

עבודות היקס
צילום:
shutterstock

אכילה תחרותית

אנחנו ממשיכים עם המגמה האהובה עלינו – אוכל. אז כידוע כולנו אוהבים לאכול, אבל יש כאלה (ואנחנו מכחישים שאנחנו חלק מהם) שנהנים מזה קצת יותר מדי – אנשים שאוכלים כדי להיות מפורסמים, להצליח ולהרוויח. ג’ואי צ’סטנט הוא אחד מ”האוכלים התחרותיים” הכי מצליחים בעולם. אחד מהשיאים שלו הוא לאכול 32 המבורגרים ב-38 דקות, 74 נקניקיות בעשר דקות, ו-413 כנפי עוף ב-12 שעות. ואם אתם חושבים שהוא עושה את זה להנאה בלבד – תחשבו שוב, כי ג’ואי שלנו מרוויח בשנה אחת כ-218,000 דולר.

עבודות היקס
צילום:
a katz | shutterstock

לגהק ולקבל על זה כסף

אז אחרי שסיימתם לאכול, תמיד כיף לקנח עם גיהוק טוב. ובאמריקה כמו באמריקה – הפכו גם את זה לספורט תחרותי. השיא הנוכחי עומד על 13 שניות ו-58 אלפיות השנייה. אך לפני שאתם מתחילים להתאמן בבית (ועוד להרגיש שעשיתם ספורט), כדאי לציין כי הסיכוי שלכם להרוויח כסף הוא קטן יחסית. אתם צריכים להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. ב-2014 למשל, חיפשו בסנט לואיס נשים שיככבו בפרסומות של חברה למכירת משקאות סודה, כשהמיומנות היחידה שנדרשה היתה – לדעת לגהק. ההפקה שילמה 750 דולר לכל שחקנית, פלוס אוכל ושתייה שיעודדו את יכולות הגיהוק שלה. ולנו יש הרגשה שגם אם לא תרוויחו מזה כסף, לפחות עזרנו לכם למצוא תחביב חדש לימים אלו.

עבודות היקס
צילום:
shutterstock

לעשות פיפי בשירותים ציבוריים

כולנו צריכים להשתמש בשירותים, בדרך כלל כמה פעמים ביום, אבל לפעמים, כשאנחנו מחוץ לבית ואנחנו פשוט חייבים לעשות פיפי, זה יכול להיות מלחיץ מאוד: איפה השירותים הקרובים ביותר? האם הם יהיו נקיים? האם יהיה נייר טואלט? מתברר שהכרת שירותים ציבוריים והאיכות שלהם הוא שירות שיש כאלה שמוכנים לשלם עליו כסף, ויש אפילו אפליקציה בשם Toiletfinder, שבה תוכלו להרוויח 20 דולר עבור ביקורות בודדות על שירותים ציבוריים, ו-100 דולר לשבוע עבור ביקורות קבועות על איכות השירותים שבהם אתם משתמשים. אז קדימה, השירותים בתחנת הדלק מחכים רק לכם. כלומר, אחרי שתיגמר הקורונה.

עבודות היקס
צילום:
shutterstock

לירוק

נמשיך עם מגמת מיצי גוף שפשוט כיף להתעסק בהם. רק שהפעם המטרה היא חשובה (לא חשובה כמו שירותים ציבוריים נקיים אבל קרובה לזה). בעולם יש חברות שמעוניינות ליצור ספריות עצומות של דנ”א לצורך מחקר. אך רוב האנשים אינם מוכנים לתת את הדנ”א שלהם ככה סתם, בחינם, ולכן קמו חברות שישלמו בשביל לקבל דגימה קטנה מהרוק שלכם. חברה אחת משלמת כ-50 דולר לדגימה, וחברה אחרת מוכנה לשלם 500 דולר עבור ריצוף של כל הגנום שלכם. אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל לנו תמיד היתה הרגשה שהדנ”א שלנו שווה קצת יותר (או פחות, אם תשאלו אנשים שהם לא אנחנו).

עבודות היקס
צילום:
shutterstock

מלקק אצבעות מקצועי

בחברה תרבותית (וכבר אפשר להבין שאנחנו פחות מתכוונים לישראל), ליקוק אצבעות לאחר האוכל נחשב לפעולה לא מנומסת, אך יש חברות שזה בערך הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות בשבילן. רשת המסעדות קנטאקי פרייד צ’יקן פתחה לאחרונה בקמפיין שבו היא מחפשת את אלה שמוצצים את האצבעות בצורה הטובה ביותר, כדי שיוכלו להיות הפנים החדשות שלהם. ואנחנו שואלים, בהתאם להנחיות החדשות, ליקוק מרפק זה גם טוב?

מקור