שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


המאיירת המצליחה נעה כ"ץ, שהוציאה לאור כמה ספרי קומיקס, פרסמה בדף הפייסבוק שלה איור שגרם בקרב המעריצים לתגובה שלילית לא צפויה – טריגר לטריפופוביה. או במלים אחרות: פחד מחורים.

בקומיקס שיצר את הסערה הלא צפויה, כ"ץ פרסמה איורים של עורב ובלוט עם חורים רבים, מה שגרם לגולשים הסובלים מפחד מחורים לכתוב בתגובות שהקומיקס היווה טריגר לפוביה שלהם. "זהו יום נוראי למעריצים בעלי טרייפופוביה", כתב אחד העוקבים. אחרים כתבו "החורים בעץ עשו לי בחילות וחלחלות", "הפוסט הזה עשה לי טריפופוביה" ו-"שלום טריפופוביה ושלום לבחילה".

מספר ימים לאחר מכן, פרסמה כ"ץ קומיקס על ה"אורג השתפן", שגם בו היו איורים של חוריםכ"ץ, שכעת הפכה למודעת לפוביה בעקבות התגובות לפרסום הקומיקס של העורב והבלוט, כתבה בעניין זה: "סליחה. יש בקומיקס הזה חורים. אני יודעת שקשה לכם עם חורים אז עשיתי אותם בהירים יותר. מקווה שזה יעזור".

כ"ץ הסבירה בשיחה ל-mako שלא ידעה כלל שיש אנשים שיש להם פוביית חורים: "אין לי ממש מחשבות  על זה. אני מאמינה לכל מי שאומר שקשה לו ואני מנסה להתחשב כמה שאפשר. בקומיקס השני ניסיתי להתחשב ולעשות חורים יותר עדינים. נראה שזה גרם לפחות חלחלה".

המעריצים שסובלים מהפוביה הייחודית אכן הודו לכ"ץ על השינויים בקומיקס השני. "וואו עניין החורים כ"כ הרבה יותר טוב ככה. הקודם עשה לי קרינג' לשעתיים", נכתב בתגובות. עוקבת אחרת הגיבה "יססססס תודה על החורים העדינים זה הרבה יותר נעים בעין".

מעניין לציין שלמרות שמדובר בפוביה לא מוכרת במיוחד, למעלה מ-15 אחוז מבני האדם בעולם סובלים מטריפופוביה, כאשר החרדה הזו שכיחה יותר בקרב נשים. יותר ויותר מחקרים שפורסמו קבעו שמדובר בחרדה של ממש. יש כאלה הסובלים מדופק מואץ, מבחילות ופעילות מוגברת באזור הראייה במוח.

 

מקור

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest