גבר מדרום-מערב אנגליה נדהם לגלות במהלך עבודות שיפוצים בביתו חדר סודי שנמצא בקומת המרתף. ג’ייק בראון, תושב פלימות’, סיפר כי הכל קרה אחרי שהבחין בקיר משונה מתחת לביתו, שהיה בעל מרקם וצבע שונה משאר הקומה. לפתע, הוא שם לב שהקיר נמצא בסמוך לחדר אחר במרתף, מה שעורר בו את החשד כי מאחורי הקיר שוכן חדר סודי. על כן, הוא שלף את כלי העבודה שלו והתחיל לחפור.

בריאיון לאתר הפלימות’ הרלד, בראון סיפר שהוא חשף את החדר תוך כמה שעות ומצא בפנים חפצים ישנים מ”תקופה אחרת” – כלשונו. החדר עצמו נמדד ב-5 מטרים לאורך ו-3 מטרים לרוחב. “היה ברור מההתחלה שהחדר נחסם לפני עשרות שנים”, סיפר. “אני חושב שאחד הדיירים הקודמים מילא את החדר באשפה שנוצרה כששיפוץ הבית ואז במקום לפנות את החדר, הוא פשוט חסם אותו”.

 

ג'ייק בראון
פחית צבע וגזרי עיתון: חלק מהפריטים שנמצאו בחדר הסודי | צילום:
SunshineFMCostaBlanca, Facebook

בראון מיהר לברור את האשפה שבחדר בניסיון להבין כמה זמן המקום היה חסום. בין הדברים שמצא היו פחיות צבע, בקבוקי זכוכית ואפילו גזרי עיתון ישנים. לאחר מכן, הוא החל בעבודת המחקר שלו. “אחרי שניגבתי את הבקבוקים, ראיתי שהם מסביבות שנת 1900”, סיפר. “המדבקות על פחיות הצבע הראו שהם משנות ה-50”.

בעל הבית הוסיף כי התגלית המשמעותית ביותר שלו מהחדר הייתה חתיכת עיתון עדינה כל כך, שהיא כמעט התפוררה לו ביד. בראון הצלחתי לצלם את החתיכה ולבחון אותה במחשב, שם הצליח למצוא את שנת ההדפסה של העיתון – 1964.


“בקושי הצלחתי לקרוא את זה, אבל בסופו של דבר הבנתי שהכתבה משנות ה-60”, סיפר. “משמעות הדבר היא שהחדר נחסם לפני יותר מ-50 שנה”. בראון גילה מאוחר יותר כי החדר ככל הנראה שימש את דיירי הבית הראשונים בתור יחידת אחסון עבור פחם. כעת, הוא מספר שבכוונתו לפנות את האשפה מהמקום בשביל להשמיש את החדר בשנית – ואולי להפוך אותו לסדנא עבור אחותו הקטנה.

מקור