• ראיין היה רק ילד קטן מאוקלהומה כשטען לראשונה שהוא גלגול נשמתו של שחקן הוליוודי שנפטר 50 שנה קודם לכן. הוא היה מתעורר באופן קבוע באמצע הלילה בצעקות רמות ובבכי, ובחודשים שקדמו לכך היה מתחנן בפני אימו, סינדי, שתחזיר אותו לבית שבו הוא התגורר “לפני כן”, ולחייו הנוצצים בהוליווד. “הבית הקודם שלי היה הרבה יותר גדול”, היה אומר, ותיאר את היאכטות המפוארות שבהן שט וטייל ברחבי העולם, את ביתו הגדול עם הבריכה ואת חייו הזוהרים. “אימא, אני מתגעגע הביתה”, היה אומר בלי הפסקה.

  סינדי, בניסיון נואש להרגיע את בנה, הלכה לספרייה, וחזרה הביתה עם ערימה של ספרים על הוליווד הישנה (אם כי לנו נראה כי מה שהיה מרגיע אותו היה פשוט לעבור דירה?). כשראיין בחיקה, סינדי עברה איתו על הספרים. היא קיוותה שהתמונות ירגיעו אותו, אך במקום זאת הוא התלהב והתרגש יותר ויותר, בעיקר כאשר התבוננו בספר אחד מסוים. כשהגיעו לצילום של קטע מסרט משנת 1932 שנקרא Night After Night, הוא עצר אותה.

  “אימא!” הוא צעק והצביע על שחקן בשם מרטי מרטין, “הבחור הזה הוא אני!”. ראיין החל לספר על חייו כמרטין. הוא הוסיף כי היו לו שתי אחיות, אחת מהן רקדנית, וכי אימו הייתה בעלת שיער חום ומתולתל. ראיין אף ציין גם כי מרטין נהנה להשתזף, וכי עורו נטה להישרף והייתה לו עוזרת אפרו-אמריקאית – וכל הפרטים ההלו שסיפר, היו נכונים לחלוטין.

  ריאן אמנם לא דייק בכל התיאורים שלו על מרטין בהמשך. הוא אמר למשל שכתובת הבית שלו הכילה את המילה “סלע” או “הר”. אך הכתובת האחרונה שלו לא הכילה אף אחת מהמילים הללו. עם זאת, היא כללה את המילה “רוקסברי”, שקרובה למילה סלע (רוק) באנגלית.

  via GIPHY

 • בשנות השלושים של המאה העשרים, טענה ילדה הודית בשם שאנטי דווי שהיא גלגול נשמתה של אישה הודית אחרת בשם לוגדי באי. שאנטי נולדה ב-11 בדצמבר 1926, היא כמעט ולא דיברה, אך כשעשתה זאת זה היה בעיקר על בעלה וילדיה בתקופה שבה חיה כלוגדי. היא סיפרה על בעלה, ששמו קידרנאת, ואמרה כי הוא גר במאטהורה. היא תיארה את החנות שלו ואת הבית שבו גרו, ואף תיארה את הדרך שבה התלבשה כשהייתה איתו, ואת הדברים שנהגה לעשות.

  משפחתה של שאנטי החלה להתייחס ברצינות לסיפוריה לאחר שתיארה את מותה (אכן, זה השלב שכדאי לבדוק את הדברים). התיאוריים הרפואיים הפתיעו אותם כיוון ששאנטי הייתה צעירה מכדי להבין את הנהלים הכירורגיים שעליהם דיברה. בבירור שעשו התברר כי אכן הייתה אישה בשם לודגי, שנולדה ב-18 בינואר 1902. היא התחתנה בגיל עשר ואיבדה את בנה הראשון בלידה שקטה. היא ילדה שוב ב-25 בספטמבר 1925, אך נפטרה מסיבוכי הלידה ב-4 באוקטובר באותה השנה.

  משפחתה החליטה לקבוע פגישה בינה לבין בן דודו של קידרנאת. שאנטי זיהתה אותו ואף זיהתה את קידרנאת כשפגשה אותו סוף סוף, על אף שהוא הוצג בפניה במכוון כאח של בעלה. הידיעה על גלגול הנשמות של שאנטי התפשטה בכל הודו, ומהטמה גנדי עצמו בחר 15 אנשים לחקור את הנושא. הצוות עקב אחרי שאנטי למאטהורה, שם היא זיהתה כמה אנשים, תיארה כיצד המקום השתנה מאז מותה, והובילה אותם לבית בעלה, על אף שמעולם לא הייתה שם לפני כן. החדשות אף זכו לתשומת לב ברחבי העולם לאחר שהצוות פרסם את ממצאיו.

  via GIPHY

 • לוק רוהלמן היה רק בן שנתיים כאשר טען כי הוא גלגול של אישה משיקגו בשם פאם. הוא גר באוהיו עם אימו אריקה, שלעתים קרובות שמעה אותו מדבר על פאם. אריקה מעולם לא הקדישה לכך תשומת לב וחשבה כי מדובר על חבר דמיוני (שוב אנחנו אומרים – הורים, אם הילדים שלכם מדברים על דברים מוזרים, תבדקו את זה. או שתברחו. אתם לא רואים סרטי אימה?).

  כשהחליטה לשאול (סוף סוף) על פאם, לוק אמר שזה היה שמו בחייו הקודמים. הוא אמר שהוא מת בשריפה והגיע לגן עדן, ואז אלוהים שלח אותו בחזרה לכדור הארץ כתינוק (לברוח). אריקה ערכה חיפוש באינטרנט וגילתה כי אכן אישה בשם פאם רובינסון נפטרה בשריפה במלון בשיקגו בשנת 1993. לדבריה, היא מעולם לא דיברה עם לוק על שיקגו, וגם אם במקרה שמע על העיר הזו ממקורות אחרים, אין זה מסביר את הדבר המוזר הבא: לוק הצליח לזהות צילום של פאם מתוך כמה תמונות שהראו לו.

 • אחת העדויות הקריפיות והמלחיצות ביותר הגיעו מילד בשם סאם. כשהיה בן ארבע הראו לו הוריו לראשונה אלבום תמונות ישן, ובו תמונות של סבו וסבתו. כשראה את מכוניתו של סבו, שנפטר כמה שנים קודם, באחת התמונות הוא קרא “זו המכונית שלי!”.

  אמו ייחסה זאת לדמיון מפותח (זה רק אנחנו או שיש פה מוטיב חוזר?), אך לאחר זמן מה שאלה את סם אם הוא זוכר משהו אחר מחיי העבר שלו. הוא אמר לה, שימו לב, שאחותו “הפכה לדג” על ידי גברים רעים. אמו של סם נדהמה. אחותו של סבו נרצחה וגופתה הושלכה בנהר, ובשל אופיו המפחיד של הסיפור, הוריו של סם מעולם לא סיפרו לו על הרצח של דודתו.

  via GIPHY

 • עוד סיפור מפחיד לא פחות הוא של ילד בשם ג’יימס, שטען כי נהרג בהתרסקות מטוס במלחמת העולם השנייה. בלילות היה ג’יימס מתעורר בצעקות: “התרסקות מטוס! מטוס עולה באש! לא יכול לצאת!” (בשלב זה היינו קוראים למגרש שדים. או חוזרים לעניין הבריחה).

  כמו כן, ג’יימס ידע פרטים על מטוסי מלחמת העולם השנייה ואמר כי שם המטוס שלו היה נאטומה ואף גילה ידע עצום על מטוסי קרב של מלחמת העולם השנייה, ששום פעוט בגילו לא יכול היה לדעת. כשהיה צופה בערוץ ההיסטוריה, היה מתקן טעויות שהיה רואה, והתיקונים שלו תמיד התבררו כנכונים. אחד הדברים המוזרים הוא כי גם שמו בחייו הקודמים היה ג’יימס. כאשר הוריו של ג’יימס בדקו זאת הם היו המומים לגלות כי אכן אחת מנושאות המטוסים במלחמת העולם השנייה נקראה נאטומה, וכי טייס בשם ג’יימס יוסטון הוצב על נושאת המטוסים, ומת בתאונת מטוס מעל האוקיינוס השקט.


  .

 • מקור