בדרום איטליה, בין הרים, גבעות ונוף פסטורלי, שוכן כפר. על פניו, כפר קטן, ציורי וצנוע, אבל אל תתנו לחזות התמימה הזו לשטות בכם. המקום הזה נקרא קולובררו, ותושבי האזור טוענים שהוא מקולל. למעשה, התושבים המבוגרים בסביבה אפילו לא אומרים את שמו בקול מחשש שעצם הגייתו תביא מזל רע לכל מי שישמע אותו.

אם אתם שואלים את עצמכם מה הביא את המזל הרע לקולובררו, ובכן, ישנן שתי תאוריות עיקריות: הראשונה גורסת כי קללה הוטלה על העיר בעקבות התנהגותו הרברבנית של ראש כפר יהיר שחי שם בשנות ה-40, בזמן שהשנייה גורסת כי המקום היה ביתה של מכשפה אכזרית שרוחה עדיין רודפת את תושבי האזור. ככה או ככה, קולובררו הפך למקום עם מוניטין בעייתי בדרום איטליה.

תושבי הסביבה מדווחים כי לאורך השנים התחוללו אינספור טרגדיות בכפר ומספר מאורעות ביזארים שלא ניתן להסביר. מילדים שנולדו עם שני לבבות, מפולות בוץ בלתי מוסברות ותאונות דרכים נוראיות. אחד המקומיים סיפר לכלי התקשורת בבריטניה שהמוניטין של העיר גרוע כל כך, שכאשר הוא יוצא למסעדה בעיר סמוכה ואנשים שומעים שהוא תושב קולבררו – הם מתרחקים ממנו מיד.

למרות השם הרע של הכפר, ישנם כמה תושבים שטוענים כי מדובר באמונות תפלות ללא כל קשר למציאות. “המזל הרע? זה סתם קשקושים”, סיפר מתאו, תושב הכפר. “דברים רעים קורים, ככה זה בחיים. כל פעם שיש למישהו בסביבה פנצ’ר בגלגל או בעיה במנוע, הוא מאשים את הכפר. זה נהיה כבר סוג של בדיחה”. למרות זאת, ישנם לא מעט אנשים שמנצלים את הפולקלור המקומי בשביל להפיק רווח נאה מתיירות.

תושבי הכפר עורכים מדי קיץ מיצגים ברחבי הכפר, הכוללים מופעי רחוב של מכשפות ודמויות מיתיות אחרות – כגון אנשי זאב. מתכננים לקפוץ לבקר אבל לא רוצים עין הרע? המקומיים ישמחו לספק לכם קמעות נגד מזל רע, בתמורה לסכום סמלי כמובן.

מקור