התרסקות מטוס קל זעזע את תושבי עיירה קטנה בפלורידה וגבתה את חייו של סטודנט צעיר לתעופה. התקרית התחוללה ביום שלישי, כאשר מטוס מסוג Piper PA-34 פגע בקווי מתח בצומת דרכים בעיר מירמר והתרסק כמה עשרות מטרים לאחר מכן.

אלן בירהמר, אחד הנהגים שנכנס לצומת, הצליח לתעד את הרגע הגורלי במצלמת לוח המחוונים שלו. ניתן לראות בסרטון כיצד כלי התעופה הקטן מאבד גובה באיטיות, לפני שהוא פוגע עם חלקו האחורי בכבלי החשמל וגיצים עפים באוויר. מאוחר יותר, פורסם כי סטודנט התעופה שנהרג בתקרית היה מארק דניאל סקוט בן ה-25 ולפחות שני אנשים נוספים נפצעו – ביניהם גם המדריך שלו.


בירמהר התייחס להתרסקות הטרגית בשיחה עם כתב חדשות מקומי ואמר: “פתאום ראיתי משהו באוויר. הסתכלתי למעלה וראיתי את המטוס. היה ברור לגמרי שהוא טס נמוך מדי. הוא טס נמוך כל כך, שאני חושב שבשלב מסוים יכולתי ממש לראות את הפנים של הטייס”.

סדריק ג’קסון, עובר אורח שהיה עד להתרסקות, סיפר שהמטוס התלקח מיד אחרי ההתרסקות והלהבות בערו בעוצמה אדירה. “כשהמטוס נדלק, יכולתי להרגיש כאילו הלהבות היו על הגב שלי”, אמר ג’קסון. “זה עד כמה השריפה הייתה קרובה אליי”.

מדוברות תחנת המשטרה המקומית נמסר שהמטוס היה בדרכו לבצע נחיתת אונס בעקבות תקלה טכנית. ממצאי החקירה הראשוניים שלהם מצביעים על כך שהטייס המתלמד ניסה לנחות על הכביש ופגע בקווי המתח. שמו של מדריך התעופה טרם פורסם, אך ידוע כי הוא פונה לביה”ח המקומי עם פציעות קשות.

מקור