לוויה היא אף פעם לא אירוע נחמד, אבל היא עוד יותר מעיקה כשהיא הופכת לביזארית ומסתורית – כמו זו שנערכה באינדונזיה בתחילת מאי, ותועדה על ידי אחד הנוכחים.

הצלם שתיעד את הלוויה (למה הוא צילם? זו שאלה מעניינת אחרת), ככל הנראה חשב שהוא ראה משהו זז בתוך הארון – ולכן הפעיל את אופציית הזום. כאשר התקרב לארון הקבורה, זה מה שקרה:

לרג אחד קצר, נדמה שהגופה זזה לה שם בפנים, אולי מנופפת בידה. גולשים שנחשפו לסרטון נבהלו מהדבר הזה וכמובן מיד האמינו בעל טבעי, אבל מסתבר שדברים כאלה באמת עלולים לקרות – גופות עלולות לזוז משום שינויים כימיים שקורים לאחר המוות.

למעשה, חוקרים מאוניברסיטת קווינסלד באוטסרליה שחקרו את הליך הריקבון של גופות, גילו בשנה שעברה שאיברים מסוגלים לשנות תנוחה ללא עזרה חיצונית. “מה שמצאנו הוא שזרועות זזות בצורה ניכרת, כך שאם הן היו לאורך הגוף, הן יכלו להגיע למצב פרוס לצדי הגוף”, אמרה החוקרת אליסון ווילסון בריאיון ל-ABC. לדבריה, השינויים שקורים בגוף ובעיקר ההתייבשות שלו מנוזלים, הם אלה שעלולים לגרום לתזוזות.

הממצא הזה, אגב, לא רק מרתק מבחינת מה שלומדים על גוף האדם, אלא חשוב בעולם הפשע. החוקרים הוסיפו שיש חשיבות לחקור את תזוזות הגוף שעלולות לקרות בתהליך הריקבון משום ששוטרים צריכים לדעת שבזירות שהם מגיעים לחקור – הגופות לא בהכרח היו בתנוחה שבה מצאו אותן.

החוקרים מצאו שגופות המשיכו “לזוז” כחלק מתהליך הריקבון לאורך יותר משנה, לאחר שהם צילמו במשך 17 חודשים גופה כזו. אז האם זה מה שקרה בלוויה הקריפית הזו? אנחנו מאוד מקווים שכן. 

מקור