התינוק נחטף ממשפחתו ונמכר תמורת כמה מאות דולרים למשפחה מאמצת במחוז אחר בסין. במשך שנים, אימו של החטוף עשתה מאמצים כבירים כדי למצוא את בנה ולבסוף, בזכות מאגר המידע הלאומי של סין המתבסס על טכנולוגיה לזיהוי פנים – הוא נמצא והתאחד עם משפחתוN12


סין: מאו יין נחטף בגיל שנתיים והתאחד עם משפחתו 32

איחוד בחסות הטכנולוגיה: אזרח סיני שנחטף ע”י אדם זר בגיל שנתיים ונמכר למשפחה מאמצת, התאחד אתמול (שלישי) עם הוריו הביולוגיים, 32 שנה אחרי. האיחוד התאפשר בעיקר בזכות מאמצי החיפוש של אימו ובעזרת השימוש בטכנולוגיה לזיהוי פנים. הרשויות בסין טרם אישרו לפרסם את זהותם של הוריו המאמצים בשל המשך החקירה בעניינו של החטוף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מאו יין נחטף ממשפחתו ב-1988 מחוץ למלון בעיר שיאן שבמרכז סין. כשהוא בן שנתיים בלבד, נמכר יין על ידי האדם הזר שחטף אותו למשפחה מאמצת במחוז סיצ’ואן – תמורת 840 דולר. יין גדל בשם חדש – גו נינגינג, מבלי שידע על כך שהוריו הביולוגיים מחפשים אותו נמרצות במשך שלושה עשורים.

בחודש אפריל קיבלה המשטרה מידע מרומז אודות אדם ממחוז סיצ’ואן שקנה ילד מהעיר שיאן בסביבות שנות ה-80. לאחר קבלת קצה החוט, השתמשה המשטרה בטכנולוגיה לזיהוי פנים כדי לנתח תמונה ישנה של יין הילד במטרה לבנות קלסתרון של דמותו המבוגרת. לאחר מכן השוו ברשויות בין הקלסתרון שנבנה לבין תמונות ממאגר התמונות הלאומי, תהליך חסוי שלא פורסמו לגביו פרטים מדוייקים.

בסוף סדרה של חקירות והשוואות, המשטרה איתרה אדם שדומה ומזכיר את מאו יין. בהמשך בוצעה בדיקת די-אן-איי שאישרה את הממצאים של המשטרה וכאמור אתמול התאחדה המשפחה וסיפקה לעולם רגע של נחת.

“אני לא רוצה שהוא יעזוב אותי יותר”, אמרה אימו של יין בן ה-34. בעקבות חטיפת בנה, עזבה אימו של מאו, לי ז’ינגז’י, את עבודתה והקדישה את חייה למציאתו. במהלך השנים היא חילקה מאות אלפי פלאיירים במטרה למצוא את בנה החטוף. בנוסף, החלה ז’ינגז’י להתנדב בארגונים שמטרתם למצוא ילדים חטופים ובמהלך השנים עזרה ללא פחות מ-29 משפחות למצוא את ילדיהם האבודים.

מקור