הגירושים מרוני מאנה, הסכסוך המתוקשר עם בתו ואפילו החרדות הכלכליות עליהן היא דיברה בחשבון האינסטגרם שלה לא הכינו את ג’ני צ’רוואני להתמודדות הבאה: הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה על כוונתה להטיל קנס בסך 210,000 ש”ח לג’ני וזאת בגלל שהיא עסקה בייצור ושיווק תכשירים שהוצגו כבעל יכולות לריפוי, ללא תימוכין וביסוס מדעי ורפואי באשר לסגולות הרפואיות של התכשירים, כך נכתב בהודעה הרשמית.

עוד נכתב בהודעה שיצאה מטעם הרשות כי: “העוסקת משווקת מגוון תערובות שמנים אתריים המיועדים לטיפול במצבים פיזיים ונפשיים שונים – ‘שמן עיסוי לילדים’, ‘שמן עיסוי לתינוקות’, ‘חלומות מתוקים’, ‘אכילה רגשית’, ‘שמן עיסוי לכפות רגליים טיפול בבצקות’. השיווק נעשה באמצעות חשבונה של העוסקת באתרים פייסבוק ואינסטגרם, על ידי מודעות וסרטוני וידאו. המוצרים מוצעים למכירה באמצעות קישור רכישה המופיע בפרסומים באתרים ואת המוצרים רוקחת העוסקת בביתה”.

“העוסקת נדרשה לספק נתונים התומכים בתכונות, בשימוש שניתן להפיק מהמוצרים ובתוצאות הצפויות מהשימוש בו, כפי שעלה מהפרסום”, נכתב בהודעה. “לבקשת הרשות, התקבלה חוות דעת מומחה ממשרד הבריאות בעניין פרסומי העוסקת ובה לא נמצא קשר התומך בין המסרים שבפרסומי העוסקת לנתונים שמסרה בשל הדרישה, כמו כן לא קיים רישיון משרד הבריאות למוצרים”.

אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין, מסרה כי: “העוסקת ייחסה סגולות רפואיות וטיפוליות למוצרים שרקחה ושיווקה בחשבונותיה האישיים בפייסבוק ובאינסטגרם, ללא כל בסיס מחקרי מדעי מוכח. מדובר בהטעיה חמורה שלעיתים עלולה אף לפגוע בבריאות הצרכן”.

מסוכנות אלינור שחר נמסר בתגובה בשמה של ג’ני צ’רוואני: “ההליך לא מוצה עדיין ויש פה אי הבנות לכאורה, שאני בטוחה בכל ליבי שג’ני, הפועלת מתשוקה ועל פי נסיונה האישי, תדאג להבהיר”.

עו”ד ירון אלון מסר מטעם הגב’ צ’רוואני: “המדובר במספר זניח של מוצרי ארומתרפיה שהוכנו על ידי גב’ צ’רוואני לקבוצה של חברים ומכרים. רשות הגנת הצרכן תקבל בימים הקרובים הסברים מלאים ומאמרים שתומכים בדברים, ואנו מקווים ובטוחים שהעיצום יבוטל”.‎

מקור