מספר החולים בנגיף הקורונה בעולם חצה אתמול (רביעי) את רף ה-5 מיליון; מספר הנדבקים בדרום אמריקה עבר את המספר בארה”ב ואירופה – עם מספר החולים החדשים הגבוה ביממה; ארגון הבריאות העולמי: “השבוע נשבר שיא חולי הקורונה היומי – עם 106 אלף נדבקים חדשים”סוכנויות הידיעות


התפשטות הקורונה ברוסיה (צילום: רויטרס)

התפשטות נגיף הקורונה ברוסיה | צילום: רויטרס

הקורונה בעולם – תמונת מצב: על פי הנתונים שפורסמו הלילה (בין רביעי לחמישי) בסוכנות הידיעות רויטרס, מספר הנדבקים בקורונה בעולם מאז פרוץ המגפה עבר את רף ה-5 מיליון. מספר החולים בברזיל ממשיך לזנק עם 20 אלף חולים ביממה, ויותר מ-290 אלף נדבקים בסך הכול במדינה. אמריקה הלטינית הפכה למוקד ההתפרצות השלישי בגודלו אחרי ארה”ב ורוסיה, וראש ארגון הבריאות העולמי אמר כי השבוע נשבר השיא העולמי של נדבקים ביממה, 106 אלף בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

באמריקה הלטינית אובחנו השבוע כשליש ממספר חולי הקורונה היומי בעולם, רובם מברזיל שעברה לאחרונה את גרמניה, צרפת ובריטניה והפכה למוקד ההתפרצות השלישי בגודלו אחרי ארה”ב, בה אובחנו מיליון וחצי חולים, ורוסיה עם 309 אלף נדבקים. המספרים באירופה ובארה”ב מהווים כ-20% מכלל המקרים היומיים, בכל אחת מהן.

קברים המוניים בברזיל
קברים המוניים לחולי קורונה בברזיל | צילום:
AP

41 חולי הקורונה הראשונים אובחנו בווהאן שבסין ב-10 לינואר, וב-1 לאפריל, תוך 3 חודשים בלבד, אובחנו בעולם בסך הכול כמיליון חולים; מאז מדווחים כמיליון נדבקים חדשים בכל שבועיים. השבוע חצה מספר החולים העולמי את רף ה-5 מיליון, עם יותר נדבקים בחצי שנה מאשר מספר המקרים החמורים של שפעת לאורך שנה שלמה, שעומד על כ-3-5 מיליון בני אדם.

 משבר הקורונה באיטליה
משבר הקורונה, איטליה | צילום:
רויטרס

מגפת הקורונה גבתה את חייהם של יותר מ-326 אלף חולים עד כה – אולם המספר גבוה יותר, לאור העובדה שהבדיקות עדיין מוגבלות ומדינות רבות לא כוללות בנתונים את המתים מחוץ לבתי החולים. בסך הכול, יותר ממחצית ממקרי המוות אירעו באירופה.

קורונה ארה
הקורונה בארה”ב | צילום:
Bebeto Matthews, AP

למרות הגידול המתמשך במספר החולים, מדינות רבות החלו בצעדי פתיחה של המשק, בתי הספר ומקומות העבודה – בתום שבועות של הסגר שהאטו את ההתפשטות. העולם כולו ממתין לפריצת דרך  מחקרית, וחיסון לנגיף שיאפשר את החזרה לשגרה.

מקור