שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


ברקת. לא הגיבה (אלן שיבר)
ברקת. לא הגיבה (אלן שיבר) | צילום:
ספורט 5

אלונה ברקת אמנם עדיין לא עזבה את הפועל ב"ש לחלוטין, אבל לאט לאט, צעד אחר צעד, ההתנתקות מתחילה. הבוקר (חמישי), הגיע תורו של היו"ר החדש, איתי בן זאב, לתפוס את הכותרות – אבל האם מינויו, השנוי במחלוקת יש לציין, הוא ניגוד אינטרסים מובהק?

צריך להגיד, לאף אחד מבין ראשי הקבוצות אין מילה רעה להגיד על מי שמשמש גם כמנכ"ל הבורסה לניירות ערך וכספונסר הראשי של הליגה כולה. יותר מכך, מנהלת הליגות מיהרה לברך על מינויו של בן זאב. אבל על דבר אחד כולם מסכימים, בין אם אוהבים את האדם או לא: מבחינת נראות, לפחות, יש כאן בעיה של ניגוד עניינים.

מנהלת הליגה תעביר בהמשך היום חוות דעת משפטית שקיבלה, לפיה היא לא רואה בכך פסול – אבל ישנם ראשי קבוצות, חלקן אף בכירות, שחושבות אחרת ותוקפות. "יש כאן ניגוד עניינים מובהק", אמר אחד מראשי הקבוצות, שמתכוון לבקש דיון בנושא במסגרת ישיבת המנהלת הקרובה. "נניח שהוא או נציג מטעמו יושב בשולחן המנהלת ומביע עמדה, תמיד יהיה קיים חשש שאם לא נתיישר לפי בקשתו הכדורגל יפסיד את הסכם הספונסר".

נציג אחר, שידרוש גם הוא מיו"ר המנהלת תשובות, יבקש חוות דעת חיצונית ובלתי תלויה מיועץ משפטי שאינו בארגון. אותו נציג הוסיף: "נניח שמביאים ספונסר במקום הבורסה, הוא דירקטור ויכול להשפיע על ההצבעה כדי לשמר את הבורסה".

בב"ש בינתיים, שותקים ולא מגיבים, כשהטענות מועברות לדוברות הבורסה – שטענה כי אין מה להוסיף. גם ברקת עצמה לא הגיבה עדיין, אבל השחקנים אמרו: "יש כאן ריח מוזר. מביאים אדם בכיר – מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, שמשקיעה בכדורגל – והוא בוודאי יהיה מעורב בקיצוצים שלנו. מהלך תמוה שמראה שאלונה ברקת עד עכשיו מעורבת, העובדה שהיא זו שמינתה אותו מראה משהו".

במנהלת הליגות הוסיפו: "הסכם החסות בין מנהלת הליגות לכדורגל והבורסה לניירות ערך נחתם לפני שנה, לתקופה בת שלוש שנים. ההצעה שנבחרה הייתה ההצעה הטובה ביותר מבין כל ההצעות שהוגשו, ושיתוף הפעולה לאורך השנה היה פורה ומוצלח לכל הצדדים. מר בן זאב לא ישב בדירקטוריון המנהלת ויובהר כי למען הסדר הטוב – נציג מועדון הפועל באר שבע אשר ישב בדירקטוריון, לא יהיה מעורב בהחלטות הקשורות להסכם החסות הראשית, אם בכלל יהיו כאלה". בכך, המנהלת למעשה לא הכחישה את ניגוד העניינים – כך שיהיה מעניין לעקוב.

מקור

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest