פרו: ראש עיר מקומי ככל הנראה שבר שיא חדש של טמטום כאשר צולם מפר את תנאי הסגר על עירו במקום ההזוי ביותר. חיימי רונאלדו אורבינה טורס, ראש עיריית טנטרה השוכנת בדרום המדינה, צולם על ידי שוטרים שוכב בארון קבורה ומעמיד פני מת על מנת להתחמק ממעצר.

התקרית הביזארית התחוללה ביום שני האחרון, אחרי ששוטרים מקומיים זיהו שני תושבים שמפרים את תנאי הסגר שהוטלו על העיר. בשלב מסוים, השניים ניסו להתחמק ממעצר על ידי התחזות למתים בארונות קבורה שהיו בקרבת מקום. ראש העיר נעצר במקום על ידי הרשויות והודה שהפר את תנאי הסגר בשביל לצאת לשתות אלכוהול עם חברים.

גורמים המעורים בפרטי התקרית סיפרו שראש העיר וחברו היו שיכורים בשעת המעצר. מאוחר יותר באותו ערב, הם שוחררו בחזרה לבתיהם – אבל לא לפני שדלף לרשת סרטון של השניים מתחנת המשטרה המקומית.

זוהי לא הפעם הראשונה ששמו של אורבינה עולה לכותרות העיתונים בפרו של ימי הקורונה. לאחרונה, תושבי העיירה האשימו את ראש העיר בכך שהוא לא מתייחס ברצינות לסכנות הווירוס ומסרב ליישם את המלצות משרד הבריאות שנועדו לבלום את התפרצות הקורונה במדינה.

עד היום אובחנו בפרו יותר מ-104 אלף אזרחים שנדבקו בנגיף ומתוכם, 3,024 אנשים מתו. המדינה הלטינית מוגדרת בתור מוקד ההתפרצות השני בגודלו בכל דרום אמריקה, כאשר במקום הראשון עומדת ברזיל – שם קרוב ל-300 אלף בני אדם אובחנו עם הנגיף ומתו יותר מ-19 אלף תושבים מאז אמצע חודש מרץ.

מקור