מתעלם מהגינויים – וממשיך לתקוף: המנהיג העליון של אירן, עלי חמינאי, מצהיר הבוקר (שישי): “ישראל היא גידול סרטני במזרח התיכון. המשטר הציוני לא ישרוד – והוא יושמד”. בדבריו הוסיף חמינאי כי “כיבוש פלסטין הוא הפשע החמור ביותר נגד האנושות בדורות האחרונים”. שעות ספורות קודם לכן פרסם האיחוד האירופי גינוי רשמי מטעמו לדבריו של חמינאי מוקדם יותר השבוע נגד ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המנהיג העליון של אירן המשיך במתקפה על ישראל בנאומו ב”יום קודס” האירני – המצוין ביום שישי האחרון של חודש רמדאן בכל שנה, כהבעת תמיכה בפלסטינים. “המאבק לשחרור פלסטין הוא חובה והוא ג’יהאד איסלאמי”, הצהיר חמינאי.

רוחאני: מו
צילום:
חדשות

“הווירוס הציוני הארוך לא יימשך עוד הרבה זמן”, טען. “מטרתם העיקרית של מדינות המערב ובעלי התאגידים היהודים שהקימו את המשטר הציוני הייתה לבנות מעוז שישפיע וישלוט במערב אסיה, לכן הם חימשו את המשטר הכוזב הזה בכלים צבאיים ואפילו גרעיניים”.

בציוץ של חמינאי שפורסם השבוע נכתב: “אנו נתמוך ונעזור לכל מדינה או כל קבוצה בכל מקום, שיתנגדו למלחמה הציונית ויילחמו בה. המשטר הציוני הוכיח שהוא לא יעמוד בשום אמנה ושהוא אינו מבין שום היגיון מלבד כוח. אופיו של המשטר הציוני אינו תואם את השלום, מכיוון שהציונים מבקשים להרחיב את שטחיהם”. חמינאי גם פרסם כרזה אנטישמית ובה איום ב”פתרון סופי” לישראל. באיור נראים חמושים פלסטינים עם דגלי פלסטין וחיזבאללה חוגגים בהר הבית, לצד הכיתוב: “פלסטין תהיה חופשית, הפתרון הסופי – התנגדות חמושה עד למשאל עם”.

הכרזה האנטישמית של חמנאי
הכרזה האנטישמית של חמנאי

הדברים הללו של חמינאי גררו מוקדם יותר השבוע שורת גינויים במערב. בארה”ב תקפו אותו, כמה מדינות באירופה יצאו נגדו והבוקר אף פורסם גינוי רשמי מטעם האיחוד האירופי. “מגנים את האיומים שהשמיע המנהיג העליון של אירן, שהעמיד בספק את עצם קיומה של מדינת ישראל”, נכתב בהודעת האיחוד. “הצהרות כאלו לחלוטין לא מקובלות. האיחוד האירופי חוזר ומדגיש את מחויבותו המוחלטת לביטחון ישראל”.

נתניהו ופומפאו בהצהרה משותפת
נתניהו ופומפאו בהצהרה משותפת | צילום:
החדשות 12

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, גינה גם כן את דבריו של חמינאי נגד ישראל ואמר אתמול: “אנו יודעים שהרטוריקה המטורפת של חמינאי אינה מייצגת את הסובלנות של העם האירני. מממן הטרור הגדול בעולם, אנטישמי שמכחיש את השואה, שולח כסף וכלי נשק לטרוריסטים נגד ישראל – וכעת קורא את הקריאה הנאצית לפתרון הסופי. אני שואל את האומות העולם – האם זה מישהו שאפשר לסמוך עליו עם נשק קטלני?”.

ראש הממשלה נתניהו השיב גם כן על הדברים, וכתב: “איומיו (של חמינאי) לממש את ‘הפתרון הסופי’ נגד ישראל מזכירים את תוכנית ‘הפתרון הסופי’ הנאצית להשמדת העם היהודי. ‏עליו לדעת שכל משטר שמאיים על ישראל בהשמדה ימצא עצמו בסכנה דומה”.

מקור