על רקע ניסיונו של הנשיא האמריקני להחזיר את שגרת החיים במדינתו למסלול תקין, נשמע טראמפ כשהוא בטוח ביכולתה של ארה”ב להתמודד עם המשבר הכלכלי והבריאותי שפוקד אותה במהלך השבועות האחרונים. “המדינה שלנו הולכת להיות במקום טוב – ואפילו טוב מאוד”סוכנויות הידיעות


דונאלד טראמפ (צילום: AP ASSOCIATED PRESS)

דונאלד טראמפ | צילום: AP ASSOCIATED PRESS

הלילה (בין חמישי לשישי) נשיא ארה”ב, דונאלד טראמפ, דיבר במסיבת עיתונאים על מצבה הנוכחי של ארה”ב ועל התמודדותה עם משבר הקורונה. לאחר שבועות ארוכים שבהם זכה טראמפ לביקורת נוקבת מבית ומחוץ, הנשיא האמריקני מנסה לשדר ביטחון ואומר: “יש לנו תחמושת כלכלית בלתי מוגבלת אם נצטרך”.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך דבריו, נשמע הנשיא כשהוא מנסה להראות עד כמה יכל המצב להידרדר, עד כדי כך שהיו מתים מיליוני בני אדם בארה”ב כתוצאה מנגיף הקורונה. “אף אחד לא היה קרוב למצב שלנו, כשהכל התחיל סגרנו את הכל ועשינו את הדבר הנכון – אבל עכשיו אנחנו צריכים לפתוח את הכל מחדש”.

לאחר שנשאל אם ישנו תכנון להמשיך בסיוע הכלכלי שמספק הממשל האמריקני ענה טראמפ: “אנחנו נעזור לאנשים וניתן להם כסף, בשנה הקרובה אנחנו נחזור לעצמינו. יש לנו את חברות התרופות הטובות בעולם – וכמעט כולן נמצאות בעמדה שהן יכולות למצוא את החיסון”.

דברים אלו באים על רקע ביקורו של טראמפ בעיר שיקגו, במהלכו זכה לביקורת לאחר שלא הסכים לחבוש מסכה בעת שהתראיין לכלי התקשורת. כשנשאל מדוע הוא לא חובש מסכה על פניו, ענה טראמפ: “לא רציתי לתת לתקשורת את העונג לראות אותי עם מסכה”.

מקור