זה הדרואיד שחיפשתם


תמונה:MatthewScottHunter

הרובוט השואב שלנו הוא אחד הגאדג’טים האהובים עלינו בכל הבית. בכל זאת, כל דבר שמקצר לנו את סיוט הניקיונות – מבורך. אבל אי פעם חשבתם איך אפשר לשדרג את הרובוט שלכם לדבר הכי גיקי, מגניב ולא פרקטי שאפשר לחשוב עליו? כנראה שגם יוטיובר בשם מת’יו סקוט האנטר חשב כך, והחליט לשדרג את הרובוט השואב שלו לדרואיד בגודל מלא.

ההשראה הגיעה מפח הזבל

מעל הרובוט מיקם האנטר את הרגל האמצעית של הדרואיד, כך שהוא זה שמנחה את כיוון הנסיעה, ובמקרה הצורך מתנגש בחפצים בבית ומונע מהדגם המרשים הזה להתרסק לתוך הרהיטים שלכם. האנטר טוען שהרעיון ליצירה נחת עליו כאשר הוא הסתכל על פח הזבל בחניה שלו, ואכן חלק נכבד מהרובוט מורכב מפח אשפה וטאצ’ים קטנים כמו פקקים של בקבוקים אשר נצבעו בצבע זהוב.

הראש של הרובוט מסתובב באמצעות מאוורר שולחן קטן, והרעשים האיקוניים של הדרואידים ממלחמת הכוכבים מושמעים דרך רמקולים אלחוטיים. כל אלו מחוברים לסוללה ניידת שמוחבאת באחת הרגליים. אם אתם מתכננים לבנות לכם אחד כזה בבית שלכם, כדאי שתקחו בחשבון שהוא לא בדיוק יכנס יותר מתחת לשולחנות והספות שלכם, ושהיחידה כולה שוקלת כעת 6.5 קילו, אז אל תנסו להעביר אותו קומות.


מה שכן, למרות שהאנטר לא מפסיק להשתמש במילה “רומבה”, אנחנו חייבים להודות שזה לא נראה כמו רומבה של iRobot, אלא רובוט אחר, כיוון שהרובוט שמוצג בסרטון שואב ומנגב בו זמנית – פיצ’ר שפשוט לא קיים בשום ליין של החברה. אבל לא נכנס לפרטים הקטנים. אוקי, חוץ מזה שאנחנו לא בטוחים אם האנטר התכוון ל-R9-D9 ממלחמת המשובטים, R2-D2 מקוסטם, או שאולי הוא בכלל התכוון ל-R2-KT, שגם הוא (אולי היא?) כיכב בסרט האנימציה של מלחמת המשובטים אחרי שנים של טיפולים בילדים חולי סרטן.

הסרטון של האנטר אמנם לא חדש, אבל הוא צף בימים האחרונים שוב, אולי לאור העובדה שחלק נכבד מהעולם עדיין מחפש תעסוקה בימי הבידוד וההסגרים. אם יש לכם כמה עשרות שעות פנויות ויכולות טכניות גבוהות, אנחנו לא יכולים לחשוב על דרך טובה יותר להעביר את הזמן.הורידו עכשיו את אפליקציית גיקטיים, ותישארו מעודכנים


הורידו עכשיו את אפליקציית גיקטיים, ותישארו מעודכנים
להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאןמערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.


מקור