חופשה בקפריסין – כבר בתוך פחות מחודש: כפי שפרסמנו ב-N12, הקבינט בקפריסין אישר אתמול את פתיחת הגבולות ל-20 מדינות ללא צורך בבידוד. הערב שודר בחדשות סוף השבוע ריאיון עם שר התיירות של קפריסין, שמזמין את הישראלים לבקר: “אנחנו מוכנים”.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ב-1 ביוני ייפתחו המלונות באי. המדינות שמהן תותר הכניסה חולקו לשתי קבוצות, ישראל נמצאת בקבוצה ה”נקייה ביותר”, יחד עם יוון, בולגריה, נורווגיה, אוסטריה, פינלנד, סלובניה, הונגריה, דנמרק, גרמניה, ליטא ומלטה. בקבוצה השנייה נכללות שווייץ, פולין, רומניה, קרואטיה, אסטוניה וצ’כיה.

בפיילוט שיתחיל ב-9 ביוני תתאפשר כניסה לכל המדינות הללו, בכפוף להצגת בדיקה שבוצעה ב-72 השעות האחרונות. בשלב השני, לאחר 20 ביוני, תידרש רק הצגת דרכון ישראלי.

“ניסינו לשמר את השירות ככל הניתן מבלי להפוך מלונות לבתי חולים”, אמר סאבאס פרדיוס בריאיון מיוחד לחדשות 12. “אף אחד לא רוצה ללכת לנופש בבית חולים. וידאנו שמזנוני בופה יהיו היגייניים ושיהיה מרחק כמובן. ופרסנו את השעות כך שלא יהיו שם אנשים רבים. כמובן לכולם מותר ללכת לבריכה או לחוף הים”. שר התיירות הדגיש: “אנחנו לא מחייבים אנשים לעטות מסכות בחום של 40 מעלות”.

קפריסין
“מחכים לאחינו מישראל” | צילום:
משרד התיירות של קפריסין

על הקשר עם ישראל לקראת פתיחת המלונות אמר: “יש לנו פגישה בשבוע הבא שבה ניידע את ישראל באופן רשמי. אם ישראל רוצה לבחון זאת ולשלוח לכאן אנשים כדי לבדוק אם הנהלים עובדים היטב, אנחנו פתוחים לכך”. 

השר הוסיף והתייחס למצב הקורונה בקפריסין: “המצב כאן מאוד טוב, יש לנו רק מקרה אחד ליום, דברים הלכו הרבה יותר טוב ממה שציפינו, תכננו לפתוח את המלונות באמצע יוני, אבל נפתח ב-1 ביוני, כנראה נהיה המדינה הראשונה במזרח התיכון עם אפס מקרים ביום והראשונה שתפתח את הגבולות. אנחנו מנסים שחוויית הנופש תהיה כמה שיותר דומה לחווייה לפני עידן הקורונה. אומנם בבריכה המציל ישמור על ריחוק חברתי”.

קפריסין
“המצב בקפריסין – טוב משציפינו” | צילום:
משרד התיירות של קפריסין

קפריסין
“קפריסין מוכנה” | צילום:
משרד התיירות של קפריסין

“הדבר החשוב הוא שקפריסין מוכנה, קפריסין מוכנה מהר יותר מהרבה יעדים – אנחנו נהיה היעד הראשון במזרח התיכון לפתוח את כל המלונות והיעד הראשון במזרח התיכון לפתוח את כל הגבולות”, הדגיש. “אומנם איבדנו כמה חודשים אבל אנחנו מחכים למי שיבחרו בקפריסין השנה – ובעיקר לאחינו מישראל – אנחנו ערוכים ומוכנים לקבל את כולם, אתם יודעים, זה יהיה קיץ שונה אבל עדיין קיץ וקפריסין תהיה מוכנה”.

מקור