מטוס פקיסטן איירליינס מדגם איירבוס A320 תועד אתמול (שישי) כשהוא מתרסק לתוך שכונת מגורים בעיר קראצ’י שבפקיסטן. דקות לפני ההתרסקות, הקברניט דיווח למגדל הפיקוח שהוא איבד את אחד המנועים. בתיעוד מהאירוע נראה המטוס מתרסק כשאפו כלפי מעלה. מתוך כמאה הנוסעים שניים ניצלו בנס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עדי ראייה דיווחו שראו את המטוס מנסה לנחות שלוש פעמים, עד להתרסקות שאירעה בניסיונו הרביעי. בתיעוד ההתרסקות המטוס נראה צונח לכיוון העיר כשאפו מורם למעלה, ושניות לאחר שנעלם מקו הרקיע,היתמרה פטריית עשן ממקום ההתרסקות. התיעוד החריג הגיע ממצלמת אבטחה המונחת על גג עם נוף לעיר.

על המטוס היו כמאה נוסעים ואנשי צוות, ובאורח נס שני נוסעים שרדו את ההתרסקות. אחד מהם הוא צפר מסוד, מנהל בנק פונג’אב, כך על פי דובר הממשלה הפקיסטנית. מהבנק נמסר כי הוא סובל משברים אך “מודע ומגיב היטב”.

ניצול אחר, המהנדס מוחמד צובאייר, אמר שהטייס ניסה לנחות פעם אחת, נגע קצת בקרקע ואז המריא שוב. “לאחר כעשר דקות נוספות של טיסה, הודיע הטייס לנוסעים שהוא עומד לעשות ניסיון שני ואז התרסק כשהוא התקרב למסלול”, אמר זובייר ממיטתו בבית החולים האזרחי קראצ’י.

“כל מה שיכולתי לראות מסביב היה עשן ואש”, הוסיף. “שמעתי צעקות מכל הכיוונים. ילדים ומבוגרים. כל מה שיכולתי לראות זה אש. לא יכולתי לראות אנשים, רק שמעתי את הצרחות שלהם”.

מקור