פרקליטים בארגנטינה הדהימו את בית המשפט כשטענו שבכוונתם להשתמש בעדותו של תוכי מדבר בפרשת אליזבת’ טולדו. ההודעה של צוות התביעה הגיעה לקראת תחילת המשפט של שני גברים החשודים כי אנסו באכזריות את בעלת הבית שלהם לפני שרצחו אותה.

פרשת הרצח של טולדו התפוצצה בסוף שנת 2018, כאשר גופת הקורבן נמצאה ללא רוח חיים על רצפת ביתה בעיר סן פרננדו. כחודש אחרי תחילת החקירה, שוטר ששמר על זירת הפשע תיאר לממונים עליו כיצד שמע את התוכי המדבר אומר: “Ay, no, Por favour, soltame” (“לא, בבקשה, עזוב אותי”). מאז, חוקרי המשטרה סבורים כי מילותיו של התוכי היו למעשה זעקותיה של טולדו לפני שנרצחה.

השוטר ששמר על זירת הפשע לא היה היחיד ששמע משפטים חשודים מפיו של התוכי המדבר. אחד השכנים של טולדו סיפר לחוקרים כי הוא שמע את בעל החיים אומר “למה תקפת אותי”, בזמן שאחד החשודים במעשה נמלט מהמקום. כעת, מתברר שביביאנה סנטלה, התובעת הראשית, צירפה את דבריו של חיית המחמד לתיק נגד החשודים.

מומחים לרפואה משפטית קבעו כי טולדו הותקפה ונאנסה, לפני שנחנקה למוות על ידי הרוצח המסתורי שלה. הקורבן שכרה שלושה חדרים בבית שבו התגוררה, אחד מהם למיגל סטורנינו ואחד נוסף לחורחה ראול אלברז – שניהם נעצרו בחשד לרצח.

דייר נוסף נעצר גם הוא זמן קצר אחרי התפוצצות הפרשה, אך הוא שוחרר לאחר שביסס אליבי מוצק לזמן התקרית. מועד המשפט של סטורנינו ואלברז טרם פורסם.

מקור