שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


 • הרולד הולטכל מי שעובד בעבודה עמוסה חולם להיעלם מדי פעם, אבל הרצון הזה יכול להיות טיפה בעייתי כשאחד מהאנשים האלו הוא ראש ממשלה. הרולד הולט היה ראש ממשלת אוסטרליה ב-1966 במשך כמעט שנתיים, כאשר יום אחד, בדצמבר 1967, יצא לשחות בחוף צ'ביוט בוויקטוריה, ומעולם לא חזר לחוף.

  מזג האוויר היה נורא באותו יום. אחד משומריו של הולט שנסע איתו אמר שהגלים היו גבוהים ומסוכנים מאוד, אך הולט החליט עדיין להיכנס לים. גופתו של הולט מעולם לא נמצאה, אך בשנת 2005 הגיעו השלטונות למסקנה שטבע (לקח להם טיפה זמן היינו אומרים).

  על אף שהמשטרה הפדרלית ומשטרת ויקטוריה הגישו דוח באורך של 108 עמודים בנוגע להיעלמותו של הולט, כולל הצהרות מפי כל עדי הראייה ופרטים על מבצע החיפושים, לא נערכה מעולם חקירה פדרלית רשמית, ורוחות הקונספירציה שטפו את היבשת. על פי חוק אוסטרלי מאותה התקופה (שתוקן כעבור 18 שנה) אי אפשר היה לנהל חקירה רשמית אם לא נמצאה גופה, גם כאשר אותו אדם היה מנהיג המדינה. הדבר אולי המוזר ביותר בסיפור הזה הוא הדרך שבה החליטו השלטונות להנציח את זכרו של הולט. בצורה שלא כל כך הולמת את האירוע הוקמה… תחזיקו טוב, בריכת שחייה לזכרו. דרך קצת פחות מתאימה להנציח אדם שככל הנראה מת בטביעה.

 • ג'ים סאליבןג'ים סאליבן היה אמן קאלט שהיה חלק מסצנת הרוק של לוס אנג'לס בשנות ה-60 ותחילת שנות ה-70. סאליבן היה כוכב עולה אך הספיק להוציא רק שני תקליטים לפני שנעלם. במרץ 1975 נסע סאליבן לנאשוויל, למה שנועדה להיות הפריצה הגדולה שלו, אך הוא מעולם לא הגיע ליעדו.

  מכוניתו נמצאה נטושה במדבר מחוץ לסנטה רוזה, ניו מקסיקו. הארנק, הבגדים והגיטרה שלו נמצאו כולם במוטל סמוך. לסאליבן עצמו לא היה זכר. השמועות כי החליט להיעלם הופרכו על ידי אחד מחבריו, שאמר שהוא לעולם לא היה משאיר את הגיטרה שלו מאחור. אחת ההשערות המצמררות לגבי היעלמותו קשורה לאחד התקליטים שהוציא. לתקליט קראו UFO והיה בו שיר על נסיעה למדבר וחטיפה על ידי חייזרים. האם זה גם מה שקרה לסאליבן? התשובה לא ידועה אך זאת אחת התיאוריות הבולטות בסיפור ההיעלמות שלו.

  via GIPHY

 • ריקו האריסאם שמעתם על ריקו האריס, בטח אתם מכירים את הסיפור על הדרך בה הוא נעלם באופן מסתורי בלילה אחד בשנת 2014, אי שם בכביש 16 שליד סקרמנטו.

  האריס היה שחקן כדורסל מבטיח בנבחרת הארלם גלובטרוטרס, ועוד לפני כן, הוא היה בין 100 השחקנים המבטיחים בכדורסל מכללות, אך אהבתו לשתייה מנעה ממנו להגיע לגבהים שאליו יכול היה להגיע.

  לאחר פציעה באחד המשחקים הוא החל לעבוד כמאבטח בחנות בלוס אנג'לס, אך גם שם לא החזיק מעמד ופוטר לאחר שהגיע לעבודה שיכור. אז, החליט האריס לעזוב את לוס אנג'לס ואת בית אימו, שם גר, ולעבור לסיאטל לחברתו. כפי שאתם בטח יכולים לשער, האריס מעולם לא הגיע לשם, ומכוניתו הנטושה נמצאה ליד סקרמנטו. האריס היה ידוע כאחד שנעלם למשך ימים ארוכים, אך הפעם הוא היה במצב נפשי רעוע. תרמיל וטלפון (עם סרטון שלו) נמצאו בצד הדרך, אך כאשר שוטרים ערכו חיפוש במדבר, הם לא מצאו דבר. כמה ימים לאחר מכן, אמרו כמה אנשים שראו מישהו שעונה לתיאור שלו הולך לצד הדרך באותו הכביש. העקבות אכן נמצאו אבל להאריס לא היה זכר. ההשערה היתה שהאריס תפס טרמפ, ואחרי זה… מי יודע?

  via GIPHY

 • סקוט סמיתהלהקה הקנדית Loverboy הייתה אחת מלהקות הרוק הגדולות של שנות ה-80 המוקדמות, לפחות בקנדה. סקוט סמית היה ממקימי הלהקה וניגן בה כבבסיסט – עד להיעלמותו המסתורית והמפחידה בים ב-30 בנובמבר 2000.

  לאחר הופעה עם הלהקה שלו בוונקובר, סמית', חברתו ועוד שני חברים, יצאו לשיט לכיוון מקסיקו. כשהתקרבו לסן פרנסיסקו מזג האוויר היה סוער, והגלים היו גבוהים ומפחידים – והגיעו לגובה של כ-20 מטרים. אחד מהם הפיל את סמית' למים. "הסתובבנו לאחור אך לא ראינו אותו בשום מקום, גם לא בתוך המים", אמר אחד מחבריו. תוך 20 דקות הגיעו מסוקי משמר החופים ושתי סירות חיפוש סרקו את השטח אך ללא הועיל.

  כאשר הערפל והגלים התגברו הופסקו החיפושים. משפחתו של סמית' לא ויתרה ושילמה לחברה פרטית כדי שתמשיך לחפש את סקוט, אך גם צוות החיפוש הזה לא מצא לו זכר. שרידיו של סמית מעולם לא נמצאו.

 • אנטואן דה סנט-אכזופרי

  אנטואן דה סנט-אכזופרי הוא הסופר שכתב את הספר המופלא הנסיך הקטן, סיפור ילדים כה יפה שיש שאומרים שחייך אינם שלמים עד שלא קראת אותו לפחות פעם אחת. הוא היה גם טייס חובב שאהב לסכן את עצמו לא מעט. היתה אפילו פעם אחת שנחת נחיתת חירום במדבר בלוב, שם הוא היה שבוע וכמעט מת, עד שבמקרה נמצא על ידי בדואי שעבר במקום. כשמלחמת העולם השנייה פרצה, סנט-אכזופרי התנדב לצי הטייסים הצרפתי, אך איך נגיד, הוא פחות תרם למאמץ המדיני. הוא נחת במקומות הלא נכונים, ואף נהג להשתכר לפני משימות, בקיצור – נטל.

  ביולי 1944 יצא הסופר השמימה ומעולם לא נראה לאחר מכן. על אף שבשנת 2000 נמצאו שרידי מטוסו, גופתו מעולם לא נמצאה. ייתכן שהוא שרד את ההתרסקות, אך סביר להניח שטבע, ואולי, רק אולי, הוא מבלה עכשיו עם יצירת המופת שלו, הנסיך הקטן, על אסטרואיד קטן, אי שם.

  via GIPHY

 • מייקל רוקפלר

  היעלמותו של מייקל רוקפלר ב-1961 לא היתה בגדר חדשות אלמלא היה בן לאחת המשפחות האייקוניות בתרבות האמריקאית, בנו של נלסון רוקפלר המפורסם, וכאשר מייקל הצעיר נעלם בחופי ניאו גינאה העולם עמד מלכת. הסיפור כולו מוזר ומפחיד יותר ממה שאתם מדמיינים.

  לאחר ילדות פריבילגית במיוחד, מייקל החליט לטייל באזור האוקיינוס השקט, כדי לאסוף חפצי אמנות פרימיטיביים, ואולי גם כדי למצוא את עצמו. בנובמבר 1961 האונייה של מייקל התהפכה ליד אחד האיים. שני המדריכים המקומיים שחו לחוף להזעיק עזרה, בעוד רוקפלר ונוסע נוסף נשארו ליד הסירה ההפוכה. בבוקר של ה-19 בנובמבר החליט רוקפלר לשחות אל החוף, שהיה במרחק של 19 ק"מ מהם. כמה שעות לאחר מכן מטוס חיפוש חילץ את הנוסע הנוסף, אך מייקל נעלם. נלסון רוקפלר הגיע לגניאה בליווי אחותו, אך ב-28 בנובמבר, לאחר כמעט עשרה ימי חיפושים, הם חזרו לארצות הברית, ובשנת 1964 הוכרז מותו באופן סופי.

  הסיפורים וההשערות סביב היעלמותו של מייקל הם מצמררים אפילו יותר. המקומיים מספרים שהוא נרצח מיד כשהגיע לחוף, וכי גופתו בותרה וחלקיה חולקו כגביעים מבעיתים לילידי המקום, היו אף שמועות כי הוא חי כשבוי בקרב הילידים בג'ונגל, והסברה המקובלת היא כי מייקל רוקפלר טבע או נטרף על ידי תנין כשניסה להגיע לחוף. עד היום סיפור היעלמותו נחשב כתעלומה.

  https://www.youtube.com/watch?v=mYvG-M9yda4

 • אמברוז בירסספוילר: אמברוז בירס לחלוטין וללא עוררין מת, אך איש אינו יודע כיצד. הכותב והסטיריקן נעלם ב-1914 כשהיה בן 71. באוקטובר יצא בירס מוושינגטון לסיור בשדות שבהן התנהלה מלחמת האזרחים. בדצמבר הוא הגיע למקסיקו שהייתה בעיצומה של מהפכה, והצטרף לצבא של פנצ'ו וייה, אחד המנהיגים הבולטים, ואף השתתף בקרב טיירה בלנקה. בירס נסע עם הצבא של וייה לצ'יוואווה, אז גם שמעו ממנו בפעם האחרונה, דרך מכתב שכתב לידידתו העיתונאית בלאנש פרטינגטון ב-26 בדצמבר. בסיום המכתב הוא כתב "באשר אליי, אני עוזב מחר ליעד בלתי ידוע".

  בירס לא נראה יותר לעולם, ולא ידוע מה קרה לו ולאן רצה להגיע. הסברות על הדרך שבה נעלם ומת הן רבות. על פי סברה אחת בירס הוצא להורג, אחרים אומרים שהוא היה בדרכו לאוחינאגה ומת כתוצאה מזיהום, וברחבי הרשת מסתובבות השערות נוספות, שעל פיהן הוא נבלע על ידי חור תולעת. כנראה שהתעלומה על מותו תישאר אי שם, במקסיקו של 1914.

  via GIPHY

 • דורותי ארנולדאם במקרה יצא לכם (לא יצא לכם) לחיות בניו יורק ב-1910 בטח שמעתם על דורותי ארנולד, היפהפייה בת ה-25, שהייתה אשת החברה הגבוהה. בבוקר אחד, בדצמבר 1910, יצאה ארנולד לקניות בשדרה החמישית, אך לא חזרה הביתה. גופתה מעולם לא נמצאה.

  חייה של ארנולד היו שילוב של כסף גדול, סקנדל ומסתורין: רצונה לחיים עצמאיים ואביה שסירב שתעזוב את הבית, תיבת דואר סודית אשר איש לא ידע על קיומה וככל הנראה קשורה לקריירת הכתיבה שלה, ורומן עם גבר שהיה מבוגר ממנה ב-20 שנה ושלאחר אחד מהמפגשים איתו משכנה את תכשיטיה.

  תיאוריות רבות עלו על מה שקרה ליורשת הצעירה. על פי השמועות אביה של ארנולד לא הסכים לפרסם את דבר היעלמותה במשך חודשים, ושכר אנשים משלו כדי לאתרה, אך הם לא מצאו דבר. הסברות להיעלמותה נשמעות אף הן כמו ספר בלשי משנות ה-20. יש האומרים שהיא נרצחה על ידי הבחור שאיתו נפגשה, אחרים טוענים שהיא התאבדה, ויש כאלה שאומרים שהיא מתה במהלך הפלה שנאלצה לבצע.

  via GIPHY

 • זהיר ראהן

  במקום ורגע מסוימים שמו של זהיר ראהן היה ידוע למיליוני אנשים. ראהן היה סופר מוערך, ממה שהיה אז מזרח פקיסטן (כיום בנגלדש) שפרץ לתודעה הבינלאומית ב-1971, עם פרוץ הסרט הדוקומנטרי הקצר שיצר, ״הפסיקו את רצח העם״. הסרט תיאר את מצבם העגום של הבנגלדשים ואת סבלם תחת משטר צבאי, אשר ככל הנראה טבח ב-3 מיליון אנשים. חודש לאחר סיום המלחמה, ולאחר שהבנגלדשים הכריזו עצמאות, ראהן נחטף על ידי הכוחות הפקיסטנים. מה קרה לאחר מכן? אתם יכולים לנחש.

  הטרגדיה הגדולה היא שהוא נחטף רק משום שיצא לחפש את אחיו, שנחטף אף הוא יומיים בלבד לפני סיום המלחמה. גופתו של ראהן לא נמצאה, אך ראוי שהעולם ידע על אומץ לבו של לוחם החופש האמיץ, שנחטף רק בשל דעותיו הפוליטיות. 

 • פאן בינגבינג

  מי שגר במערב רגיל לכך שמפורסמים מתחמקים מעונש, גם כשמדובר ברצח (ראו מקרה או ג׳יי סימפסון). בסין לעומת זאת, ההיפך הוא הנכון. השחקנית הנודעת פאן בינגבינג (ששיחקה בסרטי אקס מן ואיירון מן) גילתה זאת בדרך הקשה בקיץ 2018.

  במאי של אותה שנה, דלפו לרשתות החברתיות חוזים שלה אשר רמזו להונאת מס מצידה. ב-1 ביולי פאן נעלמה. הרמז הראשון לגורלה של פאן היה עם פרסום ממשלת סין לדירוג האחריות החברתית של ידועני האומה (כן, יש דבר כזה). הציון של פאן היה 0 אחוז! הנמוך ביותר מבין כל הכוכבים ברשימה.

  זמן מה לאחר מכן התברר כי פאן נעצרה, והסברה היא שממשלת סין העלימה אותה כאלמנט של חינוך מחדש, ולמען יראו וייראו כוכביה של סין. לאחר ששוחררה פאן פורסם כי הוטל עליה קנס של 129 מיליון דולר, והיא אף פרסמה התנצלות ברשתות החברתיות, אולם לא הופיעה שוב עד אפריל 2019.

 • מקור

  תגובות

  שיתוף הפוסט עם חברים

  שיתוף ב facebook
  שיתוף ב whatsapp
  שיתוף ב email
  שיתוף ב twitter
  שיתוף ב telegram
  שיתוף ב pinterest