כשארצ’י וויליאמס עלה על הבמה של התכנית America’s Got Talent, אף אחד לא יכל לדמיין איזה סיפור כואב ועצוב יש לו לספר.

וויליאמס בן ה 60 ריצה מאסר עולם על פשע שלא ביצע באחד מבתי הכלא הקשים ביותר בארצות הברית.

הוא הורשע בפשעים קשים מאוד ב 1982 ונאמר לו שהוא יסיים את חייו בכלא, אבל ראיית DNA שחררה אותו לחופשי יותר משלושה עשורים אחר כך.

“הייתה לנו בחירה אם להיות חזקים או חלשים בכלא בגלל שאנשים יבחנו אותך…זה היה כמו סיוט. חופש נמצא בראש, נכנסתי לכלא אבל לא נתתי לנפש שלי להיכנס לכלא”, אמר ארצ’י.

“צפיתי ב America’s Got Talent בכלא ודמיינתי את עצמי בתכנית, תמיד רציתי להיות על במה כזאת ועכשיו אני כאן, תודה לאל. אני יודע שזו הזדמנות של פעם בחיים”.

השופטים היו בהלם מהסיפור שלו.

“אני כל כך מצטער שנאלצת לעבור את מה שעברת אבל תודה לאל שהדבר הנכון קרה ושאתה בחוץ”, אמר סיימון קאוול כשאלפי האנשים בקהל מוחאים כפיים.

לאודישן שלו ארצ’י בחר לשיר את השיר Don’t Let the Sun Go Down On Me של ג’ורג’ מייקל ואלטון ג’ון, כשאף עין לא נשארת יבשה.

השופטת והדוגמנית היידי קלום אמרה לאחר מכן: “אין הרבה דברים שגורמים לי לבכות אבל זה בהחלט עשה לי את זה…זה היה כל כך עוצמתי”.

השופטת סופיה ורגרה אמרה: “אפילו שהיית 37 שנים בפנים לא נשברת. אני יכולה לדמיין אותך צופה בתכנית, מקווה…ועכשיו אתה כאן ואנחנו אוהבים אותך”.

הוא קיבל ארבעה ‘כן’ עם סימני קריאה ששלחו את ארצ’י לשלב הבא.

‘הכוח לשרוד’

סיימון שאמר לארצ’י שיש לו קול נפלא שיתף את סרטון האודישן בחשבון הטוויטר שלו וצייץ: “זה ארצ’י וויליאמס. לעולם לא אשכח את האודישן הזה לשארית חיי. ולעולם לא אקשיב לשיר הזה באותה הצורה שוב”.

מאות אלפי אנשים הגיבו לציוץ של סיימון כשאישה אחת כותבת: “הלב שלי הרגיש כל כך הרבה דברים, לא הצלחתי לנשום כשצפיתי בזה, לא מסוגלת להתחיל להבין את החוויה ואת הכוח לשרוד”.

אנחנו לא יכולים בכלל לדמיין מה ארצ’י וויליאמס היה צריך לסבול ב 37 השנים האחרונות, החיים נלקחו ממנו, מאדם חף מפשע. 

בבקשה שתפו כדי שעוד אנשים יוכלו לתמוך באיש המדהים הזה ובחלום שלו לשיר. 

מקור