צלם חובב מדרום בריטניה גרם להתרגשות בקהילת תצפיתני ימת לוך הסקוטית לאחר שפרסם שתי תמונות שמתעדות כביכול את המפלצת המיתית שחיה מתחת למים. סטיב צ’ליס, במקור מסאות’המפטון, התייחס לתמונות הביזאריות שצילם במהלך חופשה בסקוטלנד מהשנה שעברה וטען – למרבה האכזבה – כי לדעתו מדובר בסך הכל בדג גדול מאוד, ולא במפלצת שמעולם לא נראתה כמותה.

“צילמתי כמה תמונות של האגם ואז הדג הגדול הזה הופיע”, סיפר בשיחה עם כתב מקומי. “הוא הופיע רק לתמונה אחת והצלחתי לקלוט אותו במקרה. אחר כך צילמתי את הגלים שהוא השאיר אחריו כששחה משם”. צ’ליס טען כי הדג הופיע במרחק של כ-10 מטרים ממנו והעריך שהוא היה באורך של יותר מ-2 מטרים. למרות זאת, תצפיתנים של המפלצת המפורסמת סבורים שמדובר באחת התמונות הברורות ביותר של “נסי” בכל הזמנים.

רולנד ווטסון, מנהל הבלוג Loch Ness Mystery, סיפר שיצר קשר עם צ’ליס מאז פרסום התמונות ואמר כי מדובר בחשיפה שלא נראתה כדוגמתה מעולם. “רוב התמונות של נסי עד כה היו פשוט כתמים שחורים שצפים על המים ממרחק גדול”, אמר. “אם התמונה הזאת אמיתית, אז זה חייב להיות התיעוד הברור ביותר בכל הזמנים של מפלצת לוך נס”. ווטסון הוסיף כי הוא נמצא כרגע בקשר ישיר עם צ’ליס במטרה לבדוק האם התמונות נערכו בצורה כזו או אחרת.

למרות ההתרגשות הגדולה בגלל התמונות, צ’ליס מוסיף לטעון כי יש כנראה הסבר הגיוני מאחורי התמונות הביזאריות. “ההימור שלי הוא שזה פשוט דג גדול – אולי אפילו שמפנון כלשהו”, אמר. “אני יודע גם שכלבי ים לפעמים שוחים לימה, מה שעשוי להסביר כל מיני תמונות אחרות שצצו לאורך השנים. מה שבטוח התמונות אמיתיות לחלוטין ולא ערוכות”.

זו לא הפעם הראשונה שתיעוד של “מפלצת לוך נס” הסעיר את קהילת תצפיתני הימה הסקוטית השנה. רק לפני חודשיים, גבר אירי טען שהצליח לצלם את נסי צפה באגם במשך דקות ארוכות, לפני שצללה חזרה למצולות. לטענתו, מדובר באחד הסרטונים הברורים ביותר של המפלצת. למרות זאת, ספקנים טענו כי מדובר בסך הכל בתפזורת של עצים שצפו במים.

מקור