הודו: מטופל בבי”ח במערב המדינה מת אחרי שבני משפחתו ניתקו את המנשם שלו מיוזמתם ומסיבה אבסורדית לחלוטין. פרטים ראשונים לגבי התקרית הביזארית שהתחוללה בביה”ח מהרו בהים סינג, אשר במדינת רג’סטן, חושפים כי מקורביו של המטופל ניתקו את המנשם מן החשמל בכדי לחבר במקומו יחידת מיזוג אוויר שהביאו מביתם.

גורמים המעורים בפרטי התקרים מדווחים כי המטופל אושפז בביה”ח ב-13 ביוני אחרי שהתלונן על בעיות נשימה. הוא הובהל ליחידה לטיפול נמרץ, שם הוא הורדם והונשם, בזמן שרופאים בחנו אם נדבק בנגיף הקורונה. באותו שבוע, הנהלת ביה”ח החליטה לצמצם את פעילות המזגנים במחלקות מחשש להתפשטות הווירוס הקטלני. על כן, בני משפחתו הביאו איתם מזגן נייד בשביל לשים בחדרו.

ד”ר נאבין סקסנה, הרופא המטפל, התייחס לתקרית בשיחה עם כתבים מקומיים ואמר כי אחד מבני משפחתו של המטפל ניתק את המנשם מן השקע החשמלי על מנת לחבר את המזגן. המכונה פעלה במשך כמה דקות אך עד מהרה כבתה, אחרי שהסוללה הניידת שלה התרוקנה.

“האזעקות הופעלו מיד ואנשי הצוות ביצעו במטופל פעולות החייאה, אבל זה היה לשווא”, סיפר ד”ר סקסנה. “מאוחר יותר, הרופא שהיה תורן במחלקה האשים את בני המשפחה בהזנחה בגלל שניתקו את המנשם בלי להתייעץ איתם”. מאז התפוצצות הפרשה, הנהלת ביה”ח מינתה ועדת חקירה פנימית על מנת לבחון את השתלשלות האירועים. לאחר מותו פורסם כי בדיקות הקורונה שלו חזרו שליליות.

מקור