ההולנדי בימיו במכבי חיפה (צילום: יוסי שקל)
ההולנדי בימיו במכבי חיפה (צילום: יוסי שקל) | צילום:
ספורט 5

לא החזיקו מעמד ועזבו מהר. אלאך ורוטן (צילום: יוסי שקל)
לא החזיקו מעמד ועזבו מהר. אלאך ורוטן (צילום: יוסי שקל) | צילום:
ספורט 5

 כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, ארנסט מאבוקה האריך היום (שני) באופן רשמי את חוזהו בקבוצה. למעשה, המגן הימני של הירוקים ימשיך לעונה רביעית במועדון לאחר שרשם 80 הופעות וכבש שער אחד ב-80 הופעות עד כה.

הקמרוני אמר לאתר הרשמי: “אני מאוד מחובר למכבי חיפה ולקהל שלה ונהנה להיות בישראל. אני מאושר להישאר במקום שהפך לבית בשבילי. אני מגיע עם מוטיבציה גדולה לעונה הבאה וכבר מחכה לחזור לסמי עופר מלא בקהל”.

אחרי ההתקפה – הגיעה התגובה: במכבי חיפה הופתעו הבוקר מדבריו של המנהל המקצועי לשעבר, מוחמד “מו” אלאך, שהתראיין בהולנד ותקף את המדיניות של הירוקים, וטען: “חשיבה מבוססת תהליך היתה כמעט קללה שם”, התייחס ברטרוספקט לתקופה הקצרה שלו בירוק. המועדון הירוק לא נשאר חייב.

“מפתיע מאוד”, אמר גורם במועדון לערוץ הספורט, “שאדם שהגיע בקיץ האחרון במיוחד למחנה האימונים, כדי להתנצל על כל הבחירות שלו, ולהביע חרטה על כל הדרך שבחר והטעויות, מוכר נראטיב אחר לתקשורת. אנו מאחלים לו יותר הצלחה בהמשך”, אמרו בחיפה על מי שהיה מנהלם לשעבר.

כזכור, אלאך הגיע בנובמבר 2017, תחילה כאשר מאמן הקבוצה עוד היה גיא לוזון. לאחר שלוזון הלך, הוא הוחלף ע”י פרד רוטן ועוזרו רוב מאס. הצוות ההולנדי לא החזיק מעמד זמן רב, וכמעט שנה לאחר מכן באוקטובר 2018 אלאך התפטר, ואחריו גם רוטן, כשהקבוצה היתה קרובה לקו האדום. הקדנציה שלו אמנם נגמרה מזמן, אבל מסתבר שעדיין מעוררת הדים בכרמל.

מקור