(צילום: ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום:
ספורט 5

אחרי שבוע לא קל, בו ספגו שלושה הפסדים רצופים (כולל שניים בדרבי למכבי), הפועל תל אביב יכולה לחזור ולחייך: הערב (שלישי), האדומים של ניר קלינגר גברו 0:1 על הפועל באר שבע, שברו רצף של חמישה הפסדים רצופים (ארבעה בליגה והדחה כואבת מהגביע ע”י מכבי פתח תקווה מהלאומית). התל אביבים הציגו יכולת טובה, והיו עדיפים על היריבה האדומה, ששיחקה הערב בלבן.

אבוקסיס, מנגד, יכול לרשום לעצמו לא מעט נקודות לתיקון לקראת המשחק האמיתי שלו, גמר הגביע בעוד שבועיים נגד הלוזונים בבלומפילד. גם הוא יודע שביכולת הזאת, ב”ש לא תחזיר לעצמה את התואר, בו לא זכתה מאז 1997. הקבוצה מבירת הנגב, למעט הזדמנות בודדת תוך פחות מחצי דקה, לא הגיעה למצבים אמיתיים לאורך המשחק, היתה נחותה ובעיקר התגוננה מול האדומים מתל אביב, שהיו טובים יותר משמעותית.

נפתח במילה טובה לקבוצה המנצחת, כיאה וכנאות: הפועל תל אביב לקחה את המשחק הזה בזכות. היא הגיעה במומנטום הכי שלילי שאפשר לדמיין: חמישה הפסדים רצופים, כשהזיכרון הטרי ביותר שלה היה לשמוע את מכבי תל אביב (על שחקניה, אוהדיה ושחקניה שהיו גם אוהדיה) חוגגת לה על הראש עם 3:0 כואב. אבל ניר קלינגר טוב מאוד בעמדת האנדרדוג, והערב הקבוצה שלו ידעה לנשוך היטב.

דני גרופר רשם עוד הופעה מוצלחת, גם אופק עובדיה שקיבל הזדמנות בהחלט הוכיח את עצמו – ובעיקר היא הגיעה רעננה, נטולת המשקל של ההפסדים האחרונים, והפגינה יכולת מצוינת שהביאה לה – סוף סוף – את הנקודות.

אבל בצד השני היתה גם באר שבע. הסיכוי של באר שבע הגיע לאירופה דרך הליגה התאפס הערב באופן סופי: שני מחזורים לתום העונה, היא תהיה במקסימום פער שש נקודות מבית”ר ירושלים השלישית (והפער יכול לגדול אם בית”ר תוציא נקודות מהאלופה הטרייה, מכבי ת”א, מחר – כלומר, הדרך היחידה שלה לסיים את העונה הזאת עם חיוך, יהיה לזכות בגביע המדינה. בעוד שבועיים היא תעלה למשחק הגמר (באצטדיון בלומפילד, כמו הערב) נגד מכבי פ”ת, והיא יודעת שהיכולת הזו פשוט לא תספיק כדי להניף גביע – גם מול קבוצה בליגה נחותה.

לב”ש יש לא מעט שחקנים טובים על הנייר, אבל הנייר לא היתרגם אל הדשא. זו היתה הופעה אנמית, של קבוצה עם המון פוטנציאל שקצת הלכה לישון, וספק גדול קיים לגבי השאלה האם אפשר יהיה לעלות “מאפס למאה” – גם אל מול האתגר של גביע ראשון אחרי 23 שנה. הקבוצה מבירת הנגב סוגרת משחק שמיני בפלייאוף העליון ללא ניצחון, עדיין לא הצליחה לצאת מהבידוד עם שלוש נקודות, והיא בהחלט עלולה לצאת מעונה מטלטלת ולא פשוטה – במצב בעייתי, גם עם הפנים אל השנים הבאות.

מקור