שבע מדינות בארצות הברית שברו הלילה את שיא הנדבקים ביממה • בכל רחבי המדינה אותרו יותר מ-53 אלף חולים חדשים • בכירה בקמפיין של טראמפ ומי שמוכרת כבת זוגו של טראמפ ג’וניור, בנו של הנשיא, נדבקה בנגיף📌דונלד טראמפ ג'וניור (צילום: John Moore, getty images)

טראמפ ג’וניור ואביו הנשיא, ארכיון | צילום: John Moore, getty images

ארצות הברית מתחילה היום (שבת) את חגיגות יום העצמאות ה-4 ביולי עם “הישג” עגום במיוחד – שיאים במספר הנדבקים בקורונה ביממה מאז תחילת המגפה. יותר מ-53 אלף בני אדם אובחנו עם הנגיף ברחבי ארצות הברית, בכמה מדינות מדובר בכמות שיא של נדבקים חדשים מאז ההתפרצות. הלילה: בכיר בקמפיין הנשיא טראמפ ובת זוגו של בנו אובחנה כחולה בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר הנדבקים החדשים ביממה האחרונה בארצות הברית עמד עד הלילה על 53,483 בני אדם. לשם השוואה, ביממה שלפני אובחנו 55,405 בני אדם כחולים בקורונה. מדינות אלבמה, אלסקה, איידהו, מיסיסיפי, צפון קרולינה, דרום קרולינה וטנסי – כולן קבעו הלילה שיא חדש במספר הנדבקים תוך יום.

חברתו של טראמפ ג’וניור, בנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ומי שנחשבת למגייסת כספים בכירה בקמפיין טראמפ אובחנה כנשאית של נגיף הקורונה. מהבית הלבן נמסר באופן רשמי: “קימברלי גילפויל הועברה לבידוד כדי למנוע כל חשיפה לאנשים אחרים. מצבה טוב והיא אינה מראה סימפטומים. טראמפ ג’וניור נבדק ונמצא שלילי לנגיף הקורונה, אך גם הוא נכנס לבידוד”.

טראמפ בנאומו בבית הלבן
טראמפ בנאום בבית הלבן, ארכיון | צילום:
רויטרס

גילפויל נמצאה חיובית לקורונה זמן קצר לפני שהייתה אמורה להשתתף בטקס בהר ראשמור לכבוד יום העצמאות האמריקני, בו אמור להשתתף גם נשיא ארצות הברית טראמפ. לפי גורמים ששוחחו עם רשת CNN האמריקנית, לגילפויל לא היה כל מגע ישיר עם הנשיא אך היא הייתה מאחורי הקלעים במהלך אירוע הבחירות האחרון של טרמאפ בעיר טולסה שבאוקלהומה.

מקור