תלמידת תיכון מארה”ב נידונה לרצות שלושה וחצי חודשי מאסר מסיבה הזויה לחלוטין. בית המשפט לדיני משפחה במחוז אוקלנד, מישיגן, קבע כי נערה בת 15 תרצה את עונשה במוסד לעברייני נוער לאחר שלא נכחה בשיעורים המקוונים של בית ספרה או הגישה את שיעורי הבית שהוטל עליה לעשות.

הנערה, גרייס, מוכרת היטב לרשויות החוק והרווחה במדינה. בשנה שעברה, היא נעצרה פעמיים בעוון גניבה (לקחה לאחת מחברותיה לכיתה את הטלפון הנייד) ותקיפה (נשכה לאמה את האצבע ומשכה לה בשיער). על כן, השופטת מארי אלן ברנן גזרה עליה תקופת מבחן של חודשיים בין חודשי אפריל ומאי שבמהלכם, עליה להשלים את כל המטלות של בית הספר ולהיות נוכחת בכל השיעורים.

גרייס, נערה שאובחנה עם הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), קיבלה שיעורי תגבור בית הספר בשבועות שלאחר המשפט ודווקא התקדמה בחומר. למרות זאת, היא חזרה לסורה בעקבות המעבר לשיעורים באפליקציית Zoom. אחרי שבועיים בהם היא לא הגישה שיעורי בית או נכחה בשיעורים, לקצין המבחן שלה לא הייתה ברירה אלא לדווח עליה לרשויות החוק.

השופטת ברנן בחרה להחמיר את עונשה של גרייס ולשלוח אותה למוסד לעבריינים צעירים למשך תקופה של שלושה וחצי חודשים. כמו כן, היא הדגישה שהחלטתה לשלוח אותה לרצות את עונשה במוסד נובעת מהסכנה שנשקפת לאמה של הנערה – על אף העובדה שאמה העידה כי גרייס לא הייתה אלימה כלפיה במהלך תקופת המבחן.

גרייס הועברה למוסד Children’s Village, שם היא התחילה תוכנית שיקום במסגרתה היא עובדת בבית מחסה לכלבי רחוב. כמו כן, הממונים עליה מדווחים כי היא מתקדמת מאוד בחומרי הלימוד ואפילו הייתה החניכה המצטיינת באחד השבועות האחרונים.

הנערה הגישה לאחרונה עתירה לבית המשפט ובה בקשה להתיר לה לרצות את המשך עונשה בביתה לאור השיפור בהתנהגותה. “אני מאמינה שהשיבה הביתה, יחד עם הטיפולים שקיבלתי לפני המאסר והאהבה שאני מקבלת מבני משפחתי יעזרו מאוד לשיקום שלי”, אמרה בבית המשפט. למרות זאת, השופטת ברנן קבעה שעליה להשלים את עונשה במוסד.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר