שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


טיול של תיירת אמריקאית להר הגבוה ביותר באוסטרליה קיבל טוויסט יוצא דופן כשהיא התעוררה בוקר אחד וגילתה דבר מפחיד מחוץ לבקרה שלה. אמבר טיילור, אם ל-3 שטיילה בהר קושצ'ושקו, ניו סאות' וויילס, נחרדה לגלות מחוץ לבקתה מה שנראה כמו תביעת כף רגל של קוף אדם אימתני. וכולם חושבים כעת שמדובר בעקבות של היווי האגדי.

היווי (כלומר, Yowie) מוכר לרבים בתור "הביגפוט האוסטרלי". מדובר למעשה בבעל חיים מיתי שנישא לגובה של כ-2.30 מטרים ודומה בהופעתו להכלאה בין גורילה ובן אנוש. על פי הפולקלור האבוריג'יני, היווי חי בישימון ומוכר כבעל חיים חם מזג. לאורך השנים, נרשמו מספר עדויות מפי אנשים שטענו כי נתקלו בו בנסיבות שונות ומשונות, רק כדי למצוא את עצמם מתגוננים מפני זריקת אבנים וענפים. למרות זאת, מעולם לא צולמה תמונה ברורה של היווי – בדומה לחיות מיתיות אחרות כמו הביגפוט או מפלצת לוך נס.

טיילור העלתה תמונה של עקבות אל קבוצת הפייסבוק Exist, שם גולשים נוהגים לשתף ראיות לקיומו של היווי. בשיחה עם כתבים מקומיים, היא תיארה כיצד העקבות הותירו אותה מבוהלת לחלוטין. "הייתי בטוחה כל השנים האלה שהיווי זאת סתם אגדה", אמרה. "בהתחלה באמת חשבתי שזה משעשע, אבל אז הבנתי עד כמה העקבות גדולות".

התמונות של טיילור מצטרפות לעוד עשרות תמונות של אנשים שנתקלו בעקבות של בעל החיים המיתי – חלקם אפילו טוענים שראו אותו במו עיניהם. דיוויד טיילור, אוסטרלי בן 50, סיפר בעבר כיצד הוא נתקל ביווי לראשונה בשנת 2008 ומאז, הוא נמצא במסע לנסות ולהוכיח את קיומו.

"היו מקרים שנהמו עליי ואפילו פעמים שזרקו עליי אבנים", טען. "לאורך השנים נתקלתי בלא מעט ממצאים שהיווי השאיר מאחוריו, כולל עקבות גדולות ממש כמו אלו שהגברת טיילור חשפה בהר קושצ'ושקו". אף על פי כן, הוא עדיין לא הצליח להביא הוכחה חד משמעית לקיומו של היווי.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest