נשיא ארה”ב הבהיר כי הוא עשוי להורות על הפסקת השימוש באפליקציה המוכרת: “בוחנים אפשרויות” • הסיבה – האפליקציה נשלטת על ידי חברה סינית • גורמים בממשל אמרו כי הם חוששים מכך שיש איום על הביטחון הלאומי של ארה”בסוכנויות הידיעותדולנד טראמפ נגד טיק טוק (צילום: רויטרס, 123RG)
צילום: רויטרס, 123RG

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (שישי) כי הוא בוחן כמה אפשרויות לגבי האפליקציה הפופולרית “טיק טוק”, בשל קשריה עם סין. “אנחנו מסתכלים על האפליקציה, ועשויים להפסיק את השימוש בה” הצהיר טראמפ. “אולי נעשה כמה דברים אחרים”, אמר הנשיא בשיחה עם כתבים ביציאה מהבית הלבן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנשיא טראמפ הבהיר כי ארצות הברית בוחנת חלופות אחרות לאפליקציה המוכרת: “הרבה דברים קורים, נראה מה יהיה”. גורמים בקיאים בפרטים אמרו כי ארצות הברית מתכננת לנקוט בפעולה בנושא המידע האישי שנאסף על ידי האפליקציה.

אפליקציית טיק טוק נמצאת בבעלות חברת ByteDance הסינית המוערכת בכ-100 מיליארד דולר. גורמים בממשל טראמפ כבר אמרו כי הם חוששים מכך שהאפליקציה מהווה איום על הביטחון הלאומי של המדינה. הממשל אף הודיע כי הוא שוקל לבצע פעולות נוספות מול החברה שמחזיקה את האפליקציה.

בתוך כך, ענקית הטכנולוגייה מייקרוסופט מנהלת מגעים לרכישת טיק טוק מידי החברה הסינית. כך, דווח ברשתות תקשורת אמריקניות. דובר מייקרוסופט סירב להגיב באשר לסוגייה. 

 

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר