המאבק העולמי בטוויטר מתחמם: דוברת הבית הבית הלבן קיילי מקנאני השיבה הלילה (שבת) למכתב של השרה לנושאים אסטרטגיים אורית פרקש-הכהן – שדרשה ממנכ”ל טוויטר להשעות את החשבון של מנהיגה העליון של אירן עלי חמינאי – והעניקה גיבוי לדרישת ממשלת ישראל. “נעתור לרשות התקשורת הפדרלית”, אמרה בתדרוך כתבים בבית הלבן. “זו הוכחה להטייה של הרשתות החברתיות נגד הנשיא טראמפ ונגד השמרנים”.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כשנשאלה על מדיניות ניטור התוכן של טוויטר, שסירבה בתוקף להסיר ציוצים של חמינאי שקוראים להשמדת ישראל, השיבה מקנאני: “זה מאמר פוקח עיניים בקשר להטיה של הרשתות החברתיות כלפי שמרנים בכלל והנשיא טראמפ בפרט. הן לא מוכנות להסיר ציוצים של חמנאי, אבל מוכנות להסיר ציוצים של הנשיא טראמפ. זה מחריד”.

באשר לפעולות אפשריות של ארה”ב נגד התנהלות טוויטר, מקנאני אמרה כי הממשל מתכוון לעתור לרשות התקשורת הפדרלית, מה שעלול לאלץ את החברה להתמודד עם “תביעות אזרחיות באשר למדיניות ההתבטאות ובדיקות העובדות שלה”.

השרה פרקש-הכהן מנהלת מזה חודשים מאבק לשינוי מדיניות האכיפה של ענקיות האינטרנט נגד שיח שנאה, לרבות הסתה לאלימות, דה-לגיטימציה למדינת ישראל וביטויי אנטישמיות. הנושא תופס תאוצה בצל המתיחות העולמית עם טוויטר וברקע השימועים שנעשו לאחרונה לראשי ענקיות הדיגיטל.

לפני כחודשיים, כפי שפורסם לראשונה ב-📌, פנתה השרה במכתב רשמי למנכ”ל טוויטר ג’ק דורסי ובו דרשה ממנו “להשעות לאלתר את חשבונו של חמינאי”. הדרישה באה על רקע שורת ציוצים בחשבונו של חמינאי, “המייצרים דה-לגיטימציה ודה-הומניזציה למדינת ישראל, משווים אותה לנגיף הקורונה, מסיתים לאלימות נגדה ומביעים תמיכה בארגוני טרור מוכרזים”.

אורית פרקש הכהן מועמדים
“הרשת הפכה גן עדן לאלימות”. אורית פרקש-הכהן

במאמר שפרסמה בשבוע שעבר במגזין “ניוזוויק”, כתבה פרקש-הכהן: “בזמן שהעולם כולו טרוד במשבר הבריאותי הגדול ביותר שראינו, רשת האינטרנט סובלת מזיהום לא פחות חמור – נגיף השנאה. ענקיות המדיה אפשרו לשיח שנאה, הסתה ואנטישמיות לשגשג ברשת זמן רב מדי. הגיע הרגע שמנהלי הרשתות החברתיות ייקחו אחריות וינקו את הרשת מהרעל שמציף אותה. חופש הביטוי הוא לא החופש להפיץ שנאה”.

בתגובה להתייחסותו של הבית הלבן למדיניות טוויטר, מסרה השרה פרקש-הכהן: “התודעה היום מתייצבת ברחבי המדיה החברתית. לצערנו פלטפורמות הרשת הפכו לגן עדן לאלימות בלי פיקוח ברור של ענקיות הרשת. מאז כניסתי למשרד לנושאים אסטרטגיים אנו מובילים מערכה לקידום מאבק חשוב זה”.

“מאז פנייתי לטוויטר ותשובתם הלא מספקת אנו מקיימים מהלכים של שיח מול הרשתות החברתיות, ומהדהדים את המאבק גם בתקשורת הבינלאומית ועם ארגונים שותפים בעולם”, הוסיפה פרקש-הכהן. “הדרישה שלנו היא לא לפגוע בחופש הביטוי. הדרישה שלנו זה לקבוע כללים ברורים, לאכוף אותם ולהיות שקופים בדיווח עליהם”.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר