הוראות השירות מחוץ למסגרת הצבאית עודכנו בהתאם לרוח התקופה וכעת יתאפשר למשרתי מילואים במקצועות ספציפיים ועם הכשרות מיוחדות לבצע שירות מקוון מהבית בו כל 8 שעות מתועדות יהיו שוות ערך ליום מילואים אחד. “צעד להתאמת המערך למציאות המשתנה”. בנוסף משרתי מילואים שסייעו בקורונה יצורפו למועדון ההטבות “בהצדעה”


מילואים בזום (צילום: דובר צה
צילום: דובר צה”ל

בצה”ל הודיעו על צעדים חדשים החל מהשבוע כדי להתאים את הפקודות וההנחיות לרוח התקופה ולהתמודדות עם משבר הקורונה. כעת, יוכלו משרתי מילואים לבצע שירות דרך אפליקציית “זום” ולהיחשב כמשרתי מילואים פעילים, כשהשירות יוכל להתבצע במקצועות שונות ומגוונים.

עוד הוחלט כי כל משרת מילואים שסייע בהתמודדות עם נגיף הקורונה, יצטרף מיידית למועדון ההטבות למשרתי המילואים הפעילים – “בהצדעה”.

עד היום משרת המילואים נדרש להגיע לבסיס או מתקן צבאי בכדי לבצע שירות מילואים פעיל. כעת, עם אישור ההוראה החדשה, יתאפשר למשרתים במקצועות ספציפיים שעברו הכשרות מיוחדות לבצע שירות מקוון מהבית. 

שירות מילואים מקוון יתבצע בתנאי הרצאות, מערכי שיעור בבסיסי הדרכה, קורסים והכשרות. גם תחום כוח האדם – ראיונות ומיונים יוכלו להתבצע בחיבור מרחוק וכן ועדות לתיאום מילואים והרצאות שונות. בצה”ל מציינים כי מדובר בפיילוט וייתכן כי בעתיד ייפתחו מקצועות רלוונטיים נוספים.

ההוראה מבוססת על נוהל צבירת שעות לפיה כל 8 שעות מתועדות יהיו שוות ערך ליום מילואים אחד. הנוהל החדש הופץ לכלל סגלי משאבי האנוש ביחידות המילואים בתחילת השבוע ובצבא מוסיפים כי פניות בנושא מקרים חריגים ניתן להגיש למוקד המילואים. 

פיקוד העורף בעיר שפרעם ובדיר אל אסד
משרתי פיקוד העורף במהלך הסיוע של צה”ל | צילום:
פיקוד העורף


בצה”ל מדגישים כי משרתי המילואים הם מהגורמים המשמעותיים ביותר שסייעו לצבא בהתמודדות עם נגיף הקורונה וכדי להביע את הערכתם, החליטו עוד כי כל משרת מילואים שבמסגרת שירותו סייע בדרך כלשהי למאבק בהתפשטות הקורונה, יצורף אוטומטית למועדון ההטבות של משרתי המילואים – “בהצדעה”.

בצבא טוענים שמדובר על היקף נרחב של משרתי מילואים, בין השאר צוותים רפואיים, צוותי המלוניות, משרתי פקוד העורף ועוד.

“צה”ל רואה במערך המילואים כשותפים מלאים לדרך ופועל לקידום ופיתוח המערך והתאמתו למציאות המשתנה”, ציינה ראש מדור שירות מילואים פעיל, רס”ן תאיר ביטון כהן. “צה”ל מצדיע, מעריך ומוקיר את מערך המילואים על הירתמותו לסיוע במאמץ הלאומי. נמשיך לפעול לקידום וטיוב מערך המילואים בשלל תחומיו”, סיכמה.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר