שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


צוות מנתחים ממזרח הודו שנקרא לטפל בנערה בת 17, נחרד לגלות מה מסתתר לה בחלל הבטן. לאחר כמה שעות בחדר הניתוח, המנתחים הסירו את אחד מגושי השיער הגדולים ביותר שנמצאו אי פעם בקיבה של אדם.

סוויטי קומארי, תושבת מדינת ג'הרקאנד, פנתה יחד עם הוריה לסיוע רפואי ב-31 באוגוסט לאחר שחשה ברע. צוות הרופאים סבר בהתחלה כי הנערה מתמודדת עם גידול סרטני, אחרי שסדרת בדיקות בביה"ח הצביעו על כך שיש לה גוף זר בחלל הבטן. קומארי הובהלה לניתוח בן 6 שעות שבסופו, כירורגים חילצו גוש שיער במשקל של 7 ק"ג מקיבתה.

 

 

ד"ר שאו, ראש צוות המנתחים, התייחס לתקרית בשיחה עם כתבים מקומיים ואמר שבכל 40 שנותיו במקצוע הוא מעולם לא נתקל בהצטברות שיער גדולה כל כך. לטענתו, בני משפחתה של הנערה סיפרו שהיא נוהגת לאכול שיער כבר שנים, אבל הם מעולם לא שיערו שההרגל הזה עלול לסכן את חייה.

נוזלי המרה בקיבה האנושית מסוגלים לעכל חומרים רבים, אך שיער אינו אחד מהם. על כן, אנשים שמתמודדים עם טריכוטילומניה (תסמונת רפונזל: הפרעה נפשית המאופיינת בדחף אובססיבי למרוט שיער, לקרוע אותו וללעוס אותו) לעיתים מסתכנים בחסימת דרכי המעיים שלהם. למזלה של קומארי, רופאים הצליחו לתקן את המצב לפני שהוא הסתבך יותר מדי והיא צפויה להשתחרר בקרוב מביה"ח.

זוהי כמובן לא הפעם הראשונה שמישהו הובהל לחדר הניתוח בגלל גוש שיער בקיבה. בנובמבר 2017, רופאים גילו לאישה צעירה מהודו גוש שיער במשקל של 1.5 ק"ג שנתקע לה בקיבה. כמה חודשים לפני כן, נערה הודית בת 16 נאלצה לעבור ניתוח חירום בשביל לחלץ מדרכי העיכול שלה גוש שיער במשקל של 2 ק"ג. באוקטובר 2014, מנתחים גילו בקיבתה של נערה בת 18 מקירגיזסטן גוש שיער במשקל של 4 ק"ג.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest