הרשתות החברתיות וכלי התקשורת בעולם הערבי סוערים מאז חתימת הסכמי השלום בין ישראל לבין איחוד האמירויות ובחריין אמש (שלישי). בעוד שבאיחוד האמירויות יצאו אזרחים לרחובות לחגוג את ההישג המדיני, רוב האומה הערבית, ובראשה הפלסטינים – מתנגדים בתוקף להסדרת היחסים עם ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עבור הפלסטינים היה זה יום שחור של ממש. מחמאס ועד פת”ח, כל הפלגים התאחדו וגינו את איחוד האמירויות ובחריין, שהפקירו אותם במערכה. הקריקטורות שהופצו ברשתות ביקרו את מוחמד בן זאייד וטענו כי הוא מתחנף לנתניהו ולישראל ומוכן לעשות עמם שלום בכל מחיר.

באחת הקריקטורות הפלסטיניות, נראים מתפללים מוסלמים מאיחוד האמירויות וממדינות נוספות, כשהם משתטחים על הרצפה בפני נשיא ארה”ב דונלד טראמפ – החובש כיפה על ראשו. במרכז המתפללים ניצב לבדו פלסטיני עם כאפייה ומסרב להשתחוות. בקריקטורה נוספת, נדקרת אישה פלסטינית בגבה על ידי איחוד האמירויות ובלבה על ידי ישראל.

בלבנון רבים צייצו כי איחוד האמירויות ובחריין “שכחו שישראל היא האויבת מספר אחד של הערבים”. אחרים הוסיפו כי המנהיגים שם חלשים ושמדובר בהחלטה שגויה עבור כל האומה הערבית. לבנונים רבים תקפו את מועד החתימה על ההסכם – באותו שבוע שבו יצויינו 38 שנים מאז הטבח בסברא ושתילא במלחמת לבנון.

קריקרטורה שהופצה ברשתות החברתיות- מנהיגי איחוד האמירויות ובחריין נכנעים בפני נתניהו – כעת נותרו סעודיה.

“השלום הזה לא יימשך הרבה זמן, איחוד האמירויות בגדו בפלסטינים ובעולם הערבי”, כתב בטוויטר סועד מאלג’יריה. “תחייה פלסטין”, כתב מוחמד אמיר מתוניס. “הערבים אכזבו את הפלסטינים. אנחנו העם הטוניסאי תמיד נשאר אתכם”. הבלוגר סעיד אל אחמד מכווית כתב: “ישראל תעשה המון כסף מכל הנורמליזציה והשלום – זה שלום של אינטרסים, שלום של כסף”. באירן היו שאף כתבו כי “כעת איחוד האמירויות ובחריין עבורם זהים לאויב הציוני”.

בבחריין המנהיגים מתעקשים ואומרים שאמנם נחתם הסכם עם ישראל אבל אין בכוונתם לשכוח את הסוגייה הפלסטינית. גם איחוד האמירויות אמרו שלא יעזבו את הפלסטינים בקונפליקט מול ישראל וכי הסכם השלום יטיב גם עם הכלכלה שלהם.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר