סטארטאפ ישראלי פיתח מסנן מבוסס גרפן שמחסל חיידקים ונגיפים כמו קורונה

19
הסטארטאפ הישראלי LIGC, שמפתח פילטרים מבוססי גרפן, גייס עתה 3 מיליון דולר


מקור: Guardian G-Volt

מסכות כירורגיות חד-פעמיות מספקות כיום בעיקר הגנה פסיבית ומוגבלת בזמן. הסטארטאפ הישראלי LIGC מייצר מסננים אקטיביים שמבוססים על החומר גרפן, שנחשב לחומר חזק בעל מוליכות חום וחשמל גבוהה. בין היתר ניתן לעשות שימוש בפילטרים של הסטארטאפ הישראלי במסכות פנים, לצורך סינון נגיפים בהם הקורונה. עתה מודיע LIGC על השלמת סבב גיוס של 3 מיליון דולר מ-Hubei Forbon Technology הסינית.

כל חלקיק שעובר מקבל טיפול

המסננים של LIGC מורכבים מרשת צפופה של גרפן המונחת על גבי מסנן הפלסטיק. הרשת הזאת מסוגלת להוליך חום וחשמל בעוצמה יחסית גבוהה, ובכך יכולה לנטרל ולהשמיד חלקיקים אורגניים באוויר כמו בקטריות, חיידקים, וירוסים ושאר המזיקים שנמצאים באוויר שסביבנו, אפילו אם הם קטנים ממיקרון.

לטענת החברה, המסננים שלה יעילים הרבה יותר ממסנני פחמן, UV-C או מסנני HEPA הנפוצים מאוד, שלרוב עובדים בשיטה פסיבית. יתרון נוסף הוא שאת הפילטר של החברה, לא צריך להחליף, רק להטעין.רוצים לראות איפה החברים שלכם עובדים?


רוצים לראות איפה החברים שלכם עובדים?
ללוח מיתוג המעסיק גיקטיים אינסיידר לחצו כאן >

על פי החברה, ניתן להשתמש במסננים מתוצרתה בכל חלל: בתים, משרדים, מטוסים, ספינות, מעליות ואפילו בציוד הגנה כמו של הצוותים הרפואיים. הפיתוח מבוסס על פריצת דרך שהתגלתה באוניברסיטת Rice בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון. LIGC הוקמה ב-2019 על ידי יהודה ברונשטיין, מנכ”ל החברה וכריס ארמוש והיא מעסיקה כיום 5 עובדים ומחזיקה ב-6 פטנטים רשומים.לפני מספר חודשים יצאה החברה בקמפיין מימון המונים למסכת Guardian G-Volt שלה, אולם הקמפיין הושהה על ידי קיקסטארטר.עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה


מקור