אדי ברקן שחולה בניוון שרירים מאז שנת 2016 נאבק למען ביטוח בריאות בסיסי וזול עבור אזרחי ארצות הברית • גם בתקופת משבר הקורונה הוא ממשיך להציג את הבעיות במערכת הבריאות האמריקנית • הסנאטורית אליזבת וורן כתבה: “משתמש בכל נשימה כדי לעזור לציבור”📌אדי ברקן חולה ALS ברשימת המשפיעים של מגזין טיים‎ (צילום: Reuters)

“משתמש בכל נשימה כדי לעזור”. אדי ברקן | צילום: Reuters

ריגש את ארה”ב ונכנס לרשימת המשפיעים: בשנת 2016 אובחן אדי ברקן עם ניוון שרירים מסוג ALS, מחלה שלא ניתנת לריפוי ומגבילה באופן משמעותי ובהדרגה את חופש התנועה. למרות זאת, יצא אדי למאבק ארוך וחשוב נגד חברות התרופות והביטוח בארצות הברית במטרה לא לאפשר להן למנוע מהאמריקנים את ביטוח הבריאות הבסיסי לו הם זקוקים.  ברקן נכנס לרשימת 100 המשפיעים ביותר בעולם של מגזין טיים לשנת 2020.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביטוח הבריאות הבסיסי עולה לאזרח אמריקני יותר מ-12,000 דולר. סכום שעבור מרבית הציבור הוא גבוה משמעותית ממה שניתן לעמוד בו. על פי הערכות בארצות הברית, 40 מיליון בני אדם ברחבי המדינה לא פנו לרופא בגלל העלויות. לאנשים עם בעיות רפואיות קשות הדבר עלול להיות הרסני.

 

אליזבת וורן פורשת מהמרוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית (צילום: רויטרס)
אליזבת וורן פורשת מהמרוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית‎ | צילום:
רויטרס

“אפילו כשהמחלה לקחה ממנו את התנועה ואת האפשרות לדבר, הוא השתמש בכל נשימה שנותרה לו כדי לעזור לציבור”, אמרה עליו הסנאטורית אליזבת וורן. “הוא נלחם מלבו אבור משפחתו ועבור מיליוני משפחות ברחבי אמריקה”.

עבור אדי המלאכה הזאת קשה הרבה יותר אך גם במהלך השנה האחרונה שהקורונה הכתה קשות בארצות הברית ועשרות מיליוני נזקקו לטיפול רפואי הוא לא וויתר והאיר זרקור על הבעיות. הוא הפנה את תשומת ליבם של מקבלי ההחלטות למערכת הבריאות הלא מתפקדת ודחף לשיפור שלה.

“אני שומרת שלו על מדף הספרים שלי” כתבה וורן. הוא תזכורת מתמדת שאף אחד מאיתנו לא יודע מה יכול לקרות מחר, ולכן אנו מאמצים את החיים באופן מלא כפי שהם באים, ואנחנו מכוונים לאיפה שאנחנו יכולים”.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר