מעגל ההכרה בישראל בעולם הערבי מתרחב: מדינה ערבית נוספת צפויה לחתום על הסכם נורמליזציה עם ישראל “בתוך יום או יומיים” – כך אומרת הערב (רביעי) שגרירת ארה”ב באו”ם, קלי קראפט. האמירה החשובה מגיעה שבוע אחד בלבד אחרי שאיחוד האמירויות ובחריין חתמו על הסדרת היחסים עם ישראל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

“התוכנית שלנו היא שעוד מדינות יעשו זאת ושנכריז עליהן בקרוב מאוד”, אמרה השגרירה קראפט והוסיפה: “אחת תחתום על הסכם נורמליזציה בתוך יום אחד או יומיים – ואני יודעת על מדינות נוספות שיבואו בעקבותיה”.

טראמפ מינה מחליפה לניקי היילי (צילום: רויטרס, חדשות)
עוד מדינה בדרך. שגרירת ארה”ב באו”ם, קלי קראפט | צילום:
רויטרס, חדשות

אחרי החתימה על הסכמי הנורמליזציה בין איחוד האמירויות, בחריין וישראל בטקס בוושינגטון בשבוע שעבר, דווח שמדינות נוספות מנהלות מגעים מאחורי הקלעים כדי להיות הבאות בתור, בהן עומאן, סודן ומרוקו. השבוע דווח שראש הממשלה נתניהו יצא מישיבה בה השתתף “לצורך לאומי” – כך שייתכן ואכן מדובר בהסכם נוסף שנרקם עם אחת המדינות הללו.

מוחמד בן סלמאן אאל סעוד (צילום: MANDEL NGAN / POOL / AFP, Getty Images)
תנרמל את יחסיה עם ישראל? יורש העצר הסעודי בן סלמאן | צילום:
MANDEL NGAN / POOL / AFP, Getty Images

השגרירה קראפט הביעה תקווה שחוץ ממדינות ערביות נוספות, מדינה מרכזית וחשובה בעולם הערבי תנרמל את יחסיה עם ישראל בקרוב – סעודיה. “נשמח מאוד שסעודיה תהיה הבאה בתור, אך מה שחשוב הוא להתמקד בכך שהמשטר האירני לא יחבל ברצון הטוב וביחסים שנרקמים בין ישראל למדינות האזור”, אמרה.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר