נשיא רוסיה שוחח עם מקבילו הצרפתי בטלפון והעלה את האפשרות שמתנגדו עשה זאת כדי לייצר פרובוקציה: “הוא כבר דימה את עצמו חולה פעם” • נבאלני, ששוחרר מבית החולים, מצדו הגיב בציניות וכינה את טענותיו של פוטין חסרות היגיון


ולדימיר פוטין ואלכסיי נבלני (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר היום (רביעי) בשיחת טלפון עם נשיא צרפת מקרון כי ייתכן שמנהיג האופוזיציה הרוסי, אלכסיי נבלני, הרעיל את עצמו. נבלני הגיב בלעג לטענות הללו ובחשבון האינסטגרם שלו כתב: “התוכנית שלי הייתה למות לבד בבית החולים – אבל לא הצלחתי”. בנוסף, נבלני דרש מרשויות ברוסיה לשלוח לגרמניה את הבגדים שלבש בעת ההרעלה על מנת שיוכלו להשיג עוד ממצאים לכך שהורעל. נבלני שוחרר היום מבית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נבלני בן ה-44 הורעל לפני בסוף חודש אוגוסט רגע לפני שעלה על טיסה. הוא התעורר מתרדמתו לפני כשבועיים. בגרמניה, שם טופל נבלני, טענו כי יש בידיהם עדויות וראיות מדעיות לכך שאחד ממתנגדיו הגדולים של פוטין הורעל בגז העצבים נובצ’וק.

עמנואל מקרון נואם ביד ושם (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נשיא צרפת | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90

כלי התקשורת הצרפתי “לה-מונד” פרסם ציטוטים משיחת טלפון שהתקיימה בין פוטין למקרון ובה הראשון מעלה את האפשרות שנבאלני הרעיל את עצמו. “הוא פרובוקטור גדול באינטרנט וכבר דימה את עצמו חולה לא פעם”, אמר פוטין. במקביל לחקירה בגרמניה, גם ברוסיה פתחו בבדיקת האירוע. הרוסים טענו כי גרמניה לא שיתפה את ממצאיה וכי עוזריו של נבלני העלימו ראיות מהמדינה.

נבלני הגיב לטענותיו של פוטין בציניות ובזלזול וכתב בחשבון האינסטגרם שלו: “התוכנית הערמומית שלי הייתה לבשל את נוביצו’ק במטבח, ללגום אותו בשקט במטוס, למות לבד בבית חולים ולסיים בחדר המתים. סיבת המוות של תהיה – ‘הוא חיי מספיק'”.

אלכסיי נבלני (צילום: מתוך אינסטגרם)
תמונתו הראשונה של נבלני אחרי שהתעורר מהתרדמת | צילום:
מתוך אינסטגרם

“אבל פוטין ניצח אותי”, המשיך להתבדח. “בסופו של דבר לא הצלחתי, ביליתי 18 יום בתרדמת ולא קיבלתי את מה שרציתי”. ביום שני האחרון, דרש נבלני לשלוח את הבגדים שלבש בזמן שהורעל ולשלוח לגרמניה כדי שיוכלו לנתח את הממצאים במעבדה. ביום שלישי, נשיא צרפת מקרון נשא בווידאו נאום, בפני העצרת הכללית של האו”ם, ובו דרש מהרוסים הסבר למה שהתרחש וכינה את השימוש בנשק כימי “קו אדום”.

 

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר