נשיא ארה”ב דונלד טראמפ מתכוון לבחור באיימי קוני בארט לתפקיד שופט בבית המשפט העליון, כך מספר מקורות מסרו ל-CNN אמש (שישי). בכך באה לסופה חרושת השמועות סביב מחליפתה של רות ביידר גינסבורג בערכאה הגבוהה במערכת המשפט האמריקנית. טראמפ צפוי להודיע על המחליפה היום אחר הצהריים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחות עם מספר גורמים רפובליקנים בכירים שונים, צוטט טראמפ כשהוא מעיד כי הגיע להחלטה בנוגע למחליפתה של ביידר גינסבורג שנפטרה לפני כשבוע מסרטן. למרות זאת כל המקורות אמרו כי לא ניתן לדעת בוודאות מי תיבחר לבסוף, וכי טראמפ יכול לשנות את דעתו ברגע האחרון.

השופטת רות' ביידר גינסבורג והנשיא דונלד טרמפ (עיבוד: רויטרס)
השופטת המנוחה רות’ ביידר גינסבורג והנשיא דונלד טרמאפ | עיבוד:
רויטרס

עד כה איימי קוני בארט היא המועמדת היחידה לתפקיד שנפגשה עם הנשיא. לדברי אחד המקורות בדיווח, לטראמפ היכרות עם בארט שהייתה כבר בעבר מועמדת לתפקיד שופטת בעליון, אז בחר הנשיא ברט קוואנו במקומה.

על אף הדיווחים, בראט נצפתה בביתה באינדיאנה וכלל לא בטוח שהיא מודעת למקומה במרוץ לתפקיד הבכיר. “היא הייתה המועמדת היחידה לאורך כל הדרך”, טען אחד המקורות. “היא השופטת המכובדת ביותר מבין כל המועמדים ובעלת הידע הרב ביותר. היא תומכת נלהבת בשמרנות משפטית  והיא תוכל לתרום בצורה המרבית ביותר למערכת המשפט בתפקיד זה”.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר