רוב נוסעי המטוס נהרגו, שניים שרדו והשאר עדיין נעדרים • שריפה שפרצה בעקבות ההתרסקות, כבתה זמן קצר לאחר מכן בעזרתם של כוחות ההצלה • על המטוס שהו ברובם טייסים וצוערים מבית הספר לטיסה של חיל האוויר האוקראיני • נשיא אוקראינה הביע את תנחומיו והודיע כי יבקר באתר האסון📌התרסקות המטוס באוקראינה (צילום: Ukraine's Emergency Situation Ministry)
צילום: Ukraine’s Emergency Situation Ministry

שר הפנים האוקראיני הודיע אמש (שישי) כי מטוס של חיל האוויר האוקראיני ועליו 28 בני אדם – התרסק סמוך לעיר צ’והיוב, בצפון מזרח המדינה. לפחות 22 בני אדם נהרגו בהתרסקות הקטלנית, שניים נוספים נפצעו ואחרים נעדרים עדיין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההתרסקות של מטוס הan-26 התרחשה סמוך לשעה 9 בערב שעון ישראל ואוקראינה, 2 קילומטר משדה תעופה צבאי שבמחוז חרקיב. כל הנוסעים ששהו על המטוס היו טייסים וצוערים מבית הספר לטיסה של חיל האוויר באוניברסיטת חארקיב. מטוס האנטונוב AN-26 הוא מטוס דו מנועי אזרחי וצבאי שיוצר בקייב שבאוקראינה בין השנים 1969 ועד 1986, כשאוקראינה עדיין הייתה חלק מברית המועצות.

אנשי משרד הפנים, כמו גם כוחות חילוץ רבים הגיעו למקום והחלו בטיפול האירוע ובגידורו על מנת למנוע מאנשים להתקרב. בשלב מסוים המטוס החל לעלות באש אולם זמן קצר לאחר מכן השתלטו הכוחות על השריפה וכיבו אותו במהירות. נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי, כתב בפוסט פייסבוק כי ועדה ממשלתית כבר הוקמה על מנת לחקור את נסיבותיה הטארגיות של ההתרסקות. זלנסקי הביע את תנחומיו והודיע כי יבקר את אתר ההתרסקות ביממה הקרובה.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר