אלכסנדריה אוקסיו קורטז, חברת הקונגרס מטעם המפלגה הדמוקרטית, שוקלת לבטל את השתתפותה באירוע לציון 25 שנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל, כך דיווחה אמש (שישי) סוכנות הידיעות JTA. מאחורי החלטתה עומדת ככל הנראה מסכת לחצים קשה מצד ארגונים פרו-פלסטינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאחורי האירוע עומד ארגון American For Peace Now (אמריקנים למען שלום עכשיו). באתר האינטרנט של הארגון מוצגת קורטז כאחת האורחות החשובות של האירוע, לצד נועה רוטמן, נכדתו של רבין ז”ל, הזמר דיוויד ברוזה והשחקן מנדי פטנקין בתפקיד המנחה.

 

 

“האירוע וההשתפות שלי בו הוצג לצוות שלי באופן שונה מאיך שכעת הוא מפורסם”, כך כתבה קורטז בחשבון הטוויטר שלה לשאלת העיתונאי אלכס קיין. “תודה שהעלית את הנושא, כעת אבדוק את העניין”.

 

 

חברת הקונגרס ספגה ביקורת קשה מצד פעילים פרו-פלסטינים שמחו על השתתפותה באירוע לזכרו של ראש הממשלה לשעבר, שעבור פלסטינים רבים הוא נחשב לסמל לכיבוש בתפקידים שביצע בזמן מלחמת העצמאות, כרמטכ”ל במלחמת ששת הימים ומאוחר יותר כשר הביטחון וראש הממשלה.

“מורשת (רבין) היא של אלימות ונישול פלסטינים”, כך נכתב בחשבון הטוויטר של ארגון “עדאלה למען צדק חברתי”. “תודה לאלכסנדריה אוקסיו קורטז על שהקשיבה לטענתו של העם הפלסטיני”.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר