שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram(באדיבות איגוד הג'ודו) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות איגוד הג'ודו) | צילום:
ספורט 5

ראשוני, הפסידה בקרב על הארד (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ראשוני, הפסידה בקרב על הארד (אלן שיבר) | צילום:
ספורט 5

היום הראשון של גראנד סלאם בודפשט נפתח הבוקר (שישי) והציג לראווה שתי ג'ודאיות ישראליות שהגיעו לשלבים המכריעים: תמנע נלסון לוי ושירה ראשוני; נלסון לוי זכתה במדליית הארד, בעוד ראשוני הגיעה אף היא לקרב על המקום השלישי – והפסידה.

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג), שפתחה בסיבוב השני, ניצחה בקרב הראשון שלה את באטשוך ממונגוליה ועלתה לרבע הגמר. ברבע היא הפסידה באיפון להדוויג קרקס מהונגריה, ונשרה לבית הניחומים. הישראלית פגשה בבית הניחומים את אילייבה מבולגריה, ואחרי 4 דקות של הזמן החוקי הקרב נכנס לניקוד זהב. שם, אחרי 11 שניות בלבד, נלסון לוי השיגה ווזארי והעפילה לקרב על מדליית הארד.

בקרב על המדליה, פגשה נלסון לוי את תלמה מונטיירו מפורטוגל. גם במקרה הזה, הקרב לא הוכרע בתום הזמן החוקי – ונכנס להארכה. שם, אחרי שש דקות וחצי של מאבק, הצליחה הישראלית להשיג את הניקוד המיוחל – ווזארי – והבטיחה לעצמה מקום על הפודיום.

לאחר ההישג המצוין, סיפרה נלסון לוי: "כל כך שמחה לחזור להתחרות ומאושרת מאוד מההישג היוקרתי. עברנו תקופה לא פשוטה ולמרות כל הבעיות המשכנו לעבוד קשה ובמחויבות גדולה. בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לצוות ולכל הספורטאיות שיחד תמכנו אחת בשניה".

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, סיכם את היום הראשון בתחרות: "גאה מאוד בתמנע על תצוגת ג’ודו איכותית, לאורך כל היום היא הפגינה יכולת גבוהה מאוד ובקרב על המדליה גברה על המדליסטית האולימפית מריו. שמח מאוד שהחלטנו להשתתף בתחרות היוקרתית ולמרות כל הקשיים בשל משבר הקורונה עשינו צעד ראשון והיסטורי של קיום תחרות גם בתקופה לא פשוטה. שירה ראשוני סיימה במקום החמישי לאחר תחרות מצוינת וניצחונות על יריבות חזקות. אני גאה בנבחרת הנשים שעבדה קשה לאורך תקופה ארוכה של חוסר ודאות, עבדה במחויבות, מקצוענות וסבלנות".

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג), שהעפילה גם היא אוטומטית לסיבוב השני, ניצחה את אמרסאנה ממונגוליה והעפילה לרבע הגמר. ברבע, היא ניצחה באיפון את אירינה דולגובה מרוסיה בקרב שנכנס לניקוד זהב (6 דקות של קרב). בחצי הגמר ראשוני פגשה את דיסטריה קרסניקי מקוסובו, אך נוצחה בווזארי ונשרה לקרב על מדליית הארד, שם נוצחה על ידי נרנטסטסג גנבטאר המונגולית, לאחר שספגה שלושה עונשים ונפסלה.

הפתעה לא נעימה הגיעה מכיוונה של גפן פרימו (עד 52 ק"ג), שפתחה את הטורניר בסיבוב השני, והפסידה למאמאדלייבה האזארית בווזארי. גם גילי כהן (עד 52 ק"ג), שהעפילה אוטומטית לסיבוב השני, הפסידה לקווצ'ר השוויצרית והודחה מהתחרות.

אצל הגברים, טל פליקר (עד 66 ק"ג), שהעפיל אוטומטית לסיבוב השני, ניצח שם את אולייניץ הפורטוגלי. בשמינית הגמר הפסיד בקרב שנכנס לניקוד זהב לבאטגטוך המונגולי וסיים את התחרות. ירין מנגד (עד 66 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון שלו לוויליאן לימה הברזילאי, אלוף העולם לנוער ב- 2019, ובכך הודח מהתחרות. מתן שני (עד 60 ק"ג) ניצח בקרב הראשון שלו את קסאבה סאבו מהונגריה, מדליסט כסף באליפות אירופה עד גיל 23 ב-2016, אך בקרב השני שלו הפסיד לרוברט משבידובדזה מרוסיה ובכך סיים את דרכו בטורניר.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest