שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


בתקשורת הערבית מדווחים כי הנשיא טראמפ מימש את כוונתו להסיר את סודן מהרשימה, לאחר שהסכימה לשלם מאות מיליוני דולרים לאמריקנים שנפגעו מטרור • הצעד שנקט הנשיא היה לתנאי מרכזי שהציבה סודן בדרך לחתימה על הסכם נרמול יחסים עם ישראל📌סודן: "מצפים להסכם שלום עם ישראל" ‎ (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

בדרך לנורמליזציה? ברשת רויטרס מדווחים היום (שישי) כי הסכם הנורמליזציה בין ישראל למדינה האפריקנית יוכרז כבר הערב. קודם לכן דווח ב"אל-ערביה" הממוקמת בדובאי כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הסיר את סודן מרשימת המדינות התומכות בטרור, כפי שהצהיר שיעשה בתחילת השבוע. לפי דיווחים קודמים בנושא, הסרת סודן מהרשימה הייתה אחת מהדרישות שהציבה המדינה לקראת חתימת הסכם נרמול יחסים עם ישראל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלשום אמר מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו כי הוא מקווה שסודן וישראל יגיעו להבנות במהרה. "אנחנו ממשיכים במאמצינו לגרום לכל מדינה, ולסודן בפרט, להכיר במדינת ישראל", אמר פומפאו. "אנו פועלים רבות כדי לגרום לסודן להבין כי הכרה כזו תשרת היטב את האינטרסים שלה, ומקווים שממשלתה תבשר על כך בהקדם".

בנימין נתניהו ונשיא סודן, עבדאל פתח אל בורהן (עיבוד: רויטרס)
בנימין נתניהו ונשיא סודן, עבדאל פתח אל בורהן | עיבוד:
רויטרס

בתחילת השבוע הודיע הנשיא טראמפ על כוונתו להסיר את סודן מהרשימה, וזאת לאחר שהסכימה לשלם מאות מיליוני דולרים כפיצוי לאמריקנים שנפגעו בפעולות טרור. "הממשל החדש של סודן, שעושה התקדמות מדהימה, הסכים לשלם 335 מיליון דולר לאמריקנים שנפגעו בפעולות טרור ולמשפחותיהם", צייץ הנשיא טראמפ. "סוף סוף מגיע הצדק לעם האמריקני, ומדובר בצעד גדול עבור סודן".

גורם רשמי בממשל האמריקני אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הודעת טראמפ עשויה לקדם את היחסים בין סודן וישראל ולבסוף למסד יחסים דיפלומטיים בין המדינות. על רקע הבחירות הקרבות בארה"ב, הסכם נוסף בין ישראל למדינה ערבית צפוי להעניק לטראמפ נקודות זכות נוספות בקרב מצביעיו תומכי ישראל.

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest