שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


נשיא טורקיה תקף בחריפות את עמיתו מצרפת, בשל אמירותיו בנוגע לאיסלם • "מה הבעיה שלו עם האיסלם והמוסלמים?", תהה – וקרא לבדוק את מצבו הנפשי של מקרון • עוד האשים: "הפשיזם האירופאי מגיע לרמה חדשה"📌נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא טורקיה ארדואן ב-2017 (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

נשיא טורקיה מאשים: רג'פ טאיפ ארדואן טען היום (שבת) כי נשיא צרפת, עמנואל מקרון, זקוק ל"טיפול ובדיקה נפשית". הסיבה: גישתו העוינת, לפי ארדואן, כלפי האסלאם. לפי הפרסום בכלי תקשורת בטורקיה, ארדואן כינה את מקרון "איסלמופוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מה הבעיה של מקרון עם האסלאם והמוסלמים", תהה בקונגרס של מפלגת "הצדק והפיתוח" שהוא עומד בראשה. "הוא זקוק לטיפול. מה אפשר להגיד על ראש מדינה שמתייחס למיליונים, שמשתייכים למיעוט דתי, בצורה הזו?"

ארדואן התייחס בדבריו לטיפול של הרשויות בצרפת בקהילה המוסלמית: בשבועות האחרונים נסגרו כמה מסגדים וגם מטות של ארגונים. מקרון אף אמר החודש כי מדובר ב"דת במשבר ברחבי העולם", באמריה שעוררה מחלוקת.

ארדואן תקף גם את התנהלות משטרת גרמניה, שפשטה השבטע על מסגד בברלין, והאשים אותה ב"פשיזם". לדבריו, "הפשיזם האירופאי מגיע לגבהים חדשים עם מתקפות כאלה כלפי אזרחיהם". 

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest