שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram


מעצרו של המועמד לנשיאות בובי ווין הביא למחאות ענק ברחבי המדינה • באוגנדה מאשימים אותו בעריכת עצרות תמיכה בניגוד להגבלות הקורונה • דובר המשטרה: "600 מפגינים נעצרו, הם ביצעו פשעים"📌הפגנות באוגנדה (צילום: AP)
צילום: AP

הרוגים ופצועים במהומות באוגנדה: 600 מפגינים נעצרו מאז פרוץ הפגנות הענק באוגנדה בתחילת השבוע. המהומות החלו עם מעצרו של כוכב הפופ והמועמד לנשיאות בובי ווין בגין הפצת נגיף הקורונה. עד כה 37 בני אדם נהרגו בהפגנות ועשרות נוספים נפצעו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בובי ווין הגיע היום לבית המשפט בבירה קמפלה לדיון בהארכת מעצרו. במשטרה מייחסים עבירה של הפצת נגיף הקורונה.באוגנדה מאשימים את ווין ששמו האמתי הוא רוברט קיאגולניי בתכנון עצרות המוניות תוך התעלמות מהנחיות הקורונה. בתום הדיון הוא שוחרר למעצר בית, לא לפני שתקף את הנשיא יוורי מוסווני שמכהן כבר למעלה משלושה עשורים ואמר: "אתה אמור להיות כאן על הריגת אזרחים חפים מפשע".

‫בובי ויין (צילום: רויטרס)
צילום:
רויטרס

הפגנות באוגנדה (צילום: AP)
הפגנות באוגנדה | צילום:
AP

הפגנות באוגנדה (צילום: AP)
הפגנות באוגנדה | צילום:
AP

כוחות צבא ומשטרה נפרסו באזור המחאות ובמטרה לעצור את המפגינים. על פי דיווחים מתוך ההפגנות, השוטרים והחיילים משתמשים בנשק חי ובגז מדמיע על מנת להדוף ולעצור את המוחים. המפגינים מבעירים צמיגים וחוסמים את הדרכים המרכזיות במדינה.

במשטרה המקומית אומרים כי המפגינים משתמשים באלימות ובוזזים חנויות. דובר המשטרה פרד אננגה הסביר: "הם ביצעו פשעים נגד אנשים שלא תומכים במפלגתו של בובי ווין, אנחנו לא יכולים לסבול את זה".

מקור

בעיה בכתבה? לחצו כאן לדיווח או יצירת קשר

תגובות

שיתוף הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest